Akit yazarı: Kurtaramazsak 'Hayır' kazanacak

Akit yazarı: Kurtaramazsak 'Hayır' kazanacak

Akit yazarı Ali Akben, insanlar kafalarındaki karışıklıktan kurtarılmazsa, “hayırda hay’r arayanların kazanacağını'' iddia etti. Akit yazarının “Bıçak sırtı'' başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle: “(…) Bugünlerde...

Akit yazarı Ali Akben, insanlar kafalarındaki karışıklıktan kurtarılmazsa, “hayırda hay’r arayanların kazanacağını'' iddia etti. Akit yazarının “Bıçak sırtı'' başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle: 

“(…) Bugünlerde yine vazife ağır. İnsanlarımızın kafası karışık. Hem de çok karışık. Referanduma sayılı günler kala bu karışıklıktan kurtaramazsak hayırda hay’r arayanlar kazanacak. Bu meseleyi basit bir spor müsabakası gibi görenlerimiz ve evet-hayır yarışına indirgemek isteyenlerimiz aklederek kafa göz yarmadan niçin bıçak sırtında olduğumuzu önce iyi anlamalı ve sonra anlatmalı.

Bu süreçte ortalığı toz bulutu ile flu hale getirerek durumdan vazife çıkarıcılar kılık değiştirmiş durumda. Görünümlerine aldanarak vereceğimiz kararı etkileyerek bir kez daha ülkemizin üzerinde yürüdüğü hızlı trene takla attırmayı deneyecekler.

Bahane bolluğu içerisinde yaşayıp gidiyoruz. Gezideki bahanelere taş çıkartacak bahanelerin senaryoları kulaktan kulağa fısıldanıyor. Olağanüstü dönemin hızından nemalanan kurşun askerlerin eylemleri ile infialleri nerelerden nasıl ve ne şekilde başlatırız sorusu cevap arıyor.

Hangi yörelerimizde FETÖ tezgahı, hangi yörelerimizde mezhep ayırımı veya etnisite öne çıkarılmalı pratikleri yapılarak sonuca gidilir üzerinden çalışmalara son şekli verilmek isteniyor. Allah’tan devletimizin sevk ve idaresi emin ellerde. Güvenlik güçlerimiz her şeyin farkında da hareket hâlâ başlatılamadı.

Devletine sadık ve milletini seven bir vatandaş olarak, her söylenene kanmayarak, inanmayarak ve devletine de güvenerek günümüze kadar geldim. Bugüne kadar da kendim ve efradım için devletimden hiçbir şey istemediğimi çevremdekiler bilirler. Devletimden bugün acizane olarak tek istediğim şeye gelince: Hakka ve hukuka riayetinde sadakat ve etrafına çöreklenmiş asalaklardan da kendini koruması. (…)'' 

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Medya