AKOM'dan İstanbul ve çevresi için uyarı: Sağanak yağmur ve fırtına...

AKOM'dan İstanbul ve çevresi için uyarı: Sağanak yağmur ve fırtına...

AKOM'dan yapılan açıklamada İstanbul ve çevre illere uyar geldi. İstanbullular, öğle saatlerinden itibaren sağanak ile karşılaşabilir. Çevre illerde ise fırtına bekleniyor.

Afet Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada, İstanbul'da halihazırda güneyli yönlerden hafif esen rüzgarın öğle saatlerinden itibaren kuvvetlenerek, aralıklarla fırtına şeklinde eseceği ve beraberinde il genelinde gök gürültülü sağanak yaşanabileceği aktarıldı.

Yağışların öğle saatlerinden itibaren kentin batı bölgelerinden başlayacağı,
Öğle saatlerinden sonra Boğaz çevresi ağırlıklı olmak üzere il genelinde 20 ila 45 dakika gibi kısa zaman diliminde yer yer kuvvetli şekilde etkili olacağı belirtildi.

Öte yandan, Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, saat 09.00 ile 21.00 arasında Marmara'nın batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini bildirildi.

Açıklamada, "İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova'da güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli, yer yer hamleli kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor." ifadesi kullanıldı.

Ayrıca, kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç veya direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem