AKP adayının indirttiği Ömer Halisdemir pankartını, CHP'li başkan astıracak

AKP adayının indirttiği Ömer Halisdemir pankartını, CHP'li başkan astıracak

İzmir’in Torbalı ilçesinde seçimi kazanan CHP’li Belediye Başkanı İsmail Uygur’un, 15 Temmuz'da şehit düşen; Ömer Halisdemir’in afişlerini söktürdüğü

İzmir’in Torbalı ilçesinde seçimi kazanan CHP’li Belediye Başkanı İsmail Uygur’un, 15 Temmuz'da şehit düşen; Ömer Halisdemir’in afişlerini söktürdüğü iddiaları asılsız çıktı.

Sosyal medyada yayılan iddianın aksine afişleri söktüren kişinin bir önceki belediye başkanı ve AKP’nin belediye başkan adayı Adnan Yaşar Görmez olduğu anlaşıldı. CHP'li Uygur Ömer Halisdemir pankartını mazbatayı alır almaz astıracağını açıkladı.

Halisdemşr afişlerini söktürdüğü suçlamalarına Odatv’ye yaptığı açıklama ile yalanlayan İsmail Uygur, “Orada 3 yönlü billboardlar bulunuyor. Seçim öncesinde hem rakibim hem de bir önceki belediye başkanı Adnan Bey, kendi afişlerini astırdı” dedi.

Mazbatası henüz verilmeyen Uygur, hem sosyal medyadaki hem de iktidara yakın medyadaki haber ve paylaşımlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

Gazeteci İsmail Saymaz da twitter hesabından "Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’a ilçe meydanındaki Ömer Halisdemir’in afişini indirip indirmediğini sordum. Uygur; afişin bulunduğu reklam panosunun seçimde AKP tarafından kullanıldığını ve Halisdemir afişinin ilan asmak üzere AKP’lilerce indirildiğini söyledi" açıklamasını yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika