AKP eski İstanbul İl Başkanı'ndan flaş 15 Temmuz iddiası: aHaber bizi yayına bağlamadı, dosya Cumhurbaşkanı'mızın önüne gitti

AKP'nin eski İstanbul İl Başkanı'ndan flaş 15 Temmuz iddiası geldi. Selim Tumirci HalkTv'de katıldığı programda bomba açıklamalarda bulundu. "Bu insanların kahraman olarak gösterilmesi hatta madalya takılması kanıma dokunuyor" dedi

AKP'nin eski İstanbul İl Başkanı'ndan flaş 15 Temmuz iddiası geldi. Selim Tumirci HalkTv'de katıldığı programda aHaber'in darbe gecesi kendilerini oyaladığını ve canlı yayına bağlamadığını ifade etti. Temurci konuya ilşikin olarak hazırlanan darbe dosyasının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundukalarını da kaydetti. 

Eski AKP İstanbul İl Başkanı ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman Siyaset programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Temurci şunları söyledi: "15 Temmuz gecesi bazı bakanlara ulaşamadık. Hatta telefonumu kırdığımı hatırlıyorum. Saat 11’den sonra Başbakan’a ulaşmaya çalıştık. Bir resim vermek istediler. Köprüler ele geçirildi. Bazı yerler ele geçirildi. Daha bildiri okunmadan bunlar oldu.

BUNU SAYIN CUMHURBAŞKANI'MIZDA BİLİYOR

Biz üyelerimize mesaj attıktan sonra sokağa indik. Beni bütün televizyonlara bağlayacaksınız talimatı verdim. Tam o sırada askerlerin geldiği bilgisini verdiler. Bizim aceleciliğimiz nedeniyle askerler geldiğinde ben televizyona bağlanmıştım. Odama 1 silahlı asker girmek istedi. Kısıklı'da bekleyen vatandaşlarımızı Boğaz Köprüsü'ne ben çağırdım. Atatürk Havalimanı’ndaki tablonun incelenmesi lazım. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı 15 Temmuz gecesi neredeydi? Telefonumu açmayan insanlar var. 15 Temmuz gecesi sitelere gidip oralara sığınanlar var. Ama bunlar korktu diye FETÖ’cü diyemem. Bu insanların kahraman olarak gösterilmesi hatta madalya takılması kanıma dokunuyor. 15 Temmuz gecesi A Haber bizi oyaladı, ekrana bağlamadı. Bunu sayın Cumhurbaşkanımız da biliyor."

NE OLMUŞTU?

Terör örgütü FETÖ’nün yaptığı 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde saatler 00:07’yi gösterdiğinde TRT’de zorla darbe bildirisi okunmuştu. Aynı bildirinin TRT’den 45 dakika önce saat 23:23’te A Haber kanalında okunduğu ortaya çıktı.