AKP: Gelir vergisi üst limitini yüzde 40'a çıkarıyoruz

AKP: Gelir vergisi üst limitini yüzde 40'a çıkarıyoruz

AKP Grup Başkanvekili Muş, yeni vergi düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Muş, "Gelir vergisi üst limitini yüzde 40'a çıkarıyoruz.

AKP Grup Başkanvekili Muş, yeni vergi düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Muş, "Gelir vergisi üst limitini yüzde 40'a çıkarıyoruz. Yani 500 bin TL ve üzeri kazanç elde edenler yüzde 40 oranında gelir vergisi verecekler" dedi.

Muş'un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Konaklama vergisinin oranı yüzde iki. Bu vergi konaklayan kişilerden alınacak. 2020'de yüzde 1 olarak uygulanacak, daha sonraki yıllarda yüzde 2 olarak uygulanacak. 2020 yılının Nisan ayında bu vergi yürürlüğe girecek.

Gelir vergisi üst limitini yüzde 40'a çıkarıyoruz. Yani 500 bin TL ve üzeri kazanç elde edenler yüzde 40 oranında gelir vergisi verecekler.

Spor hakemlerine uygulanan vergi istisnasını kaldırıyoruz.

Değerli konut vergisi uygulamasıyla 5 ile 7,5 milyon lira arasında konut değeri olanlar yıllık binde 3 oranında, 7,5 ila 10 milyon lira arasında konut değeri olanlar binde 6 oranında, 10 milyon lira konut değerinin üzerinde olanlar ise yılda yüzde 1 oranında vergi getiriyoruz. Futbolcuların gelir vergisi yüzde 20'ye yükselecek".

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika