AKP "har vurup harman savurmaya" devam ediyor: Bir vekile bir ayda bu kadar test yapılır mı?

AKP "har vurup harman savurmaya" devam ediyor: Bir vekile bir ayda bu kadar test yapılır mı?

AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun bir ay içinde 8 korona testi yaptırararak son testin pozitif çıktığını duyurmasının ardından, TTB Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman,"Bir milletvekiline 1 ayda 8 test kabul edilemez, bu bir skandaldır." dedi

AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun bir ayda 8 koronavirüs  testi yaptırmasını ve sonuncusunun pozitif çıktığını duyurmasının ardından, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, "Bir milletvekiline 1 ayda 8 test kabul edilemez, bu bir skandaldır" dedi. 

AKP'li Türkoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "1 ay içinde 7 kez Covid-19 testi yaptırdım. En Açıklanan 8. PCR testim ne yazık ki pozitif çıktı" açıklamasını yaptı. Türkoğlu'nun açıklamasının ardından TTB'den tepki geldi.

TTB Başkanı Prof. Dr. Adıyaman, "Günlük test sayıları risk faktörlerine göre mi, Cumhurbaşkanlığı çalışanlarına mı, Meclis'te çalışanlara mı yapıldığını açıklanmalı. Meclis'te çalışan bir milletvekiline haftada 2 kez testin hangi mantıkla, hangi bilimsel veriyle yapıldığının açıklamasını istiyoruz" dedi.