AKP içinde CHP kavgası!

AKP içinde CHP kavgası!

AB Bakanı Ömer Çelik'in, CHP'yi 'terör örgütü' ilan eden AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal'a gösterdiği tepkiye yanıt geldi.Ömer Çelik'e bugünkü köşesinden yanıt veren Aydın Ünal, "AK Partili bazı “arkadaşlar'' da “tabii...

AB Bakanı Ömer Çelik'in, CHP'yi 'terör örgütü' ilan eden AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal'a gösterdiği tepkiye yanıt geldi.

Ömer Çelik'e bugünkü köşesinden yanıt veren Aydın Ünal, "AK Partili bazı “arkadaşlar'' da “tabii efendim, CHP nasıl terör örgütleri listesinde olabilir? Kınıyoruz, kabul etmiyoruz'' kabilinden açıklamalar yapıverdiler. Yapsınlar. Alışığız. Elhamdülillah, “kıra kıra'' yürüyenlerden değil; “kırıla kırıla'' büyüyenlerdeniz." dedi.

CHP SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

AKP'li Aydın Ünal’ın önceki gün Yeni Şafak’ta yayımlanan ve CHP'yi "terör örgütleri" arasında saydığı belirtilen köşe yazısı, Meclis Genel Kurulu'nu karıştırmıştı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ünal'ın "Terör: Kim kimdir" başlıklı köşe yazısında CHP'yi de terör örgütü olarak sıraladığını söylemişti.

Ünal'ın değerlendirmelerinin akılla, mantıkla, izanla bağdaşmayacağını savunan Özel, bunları üzülerek okuduklarını belirterek, bu değerlendirmelerin partilerine yönelik haksızlık, hadsizlik, vicdansızlık, siyasi ahlaksızlık olduğunu ifade etmişti.

ÖMER ÇELİK: DOĞRU BULMUYORUM

Özgür Özel'in tepkisi üzerine daha sonra söz alan AB Bakanı Ömer Çelik ise, CHP'nin Türkiye'nin ana muhalefet partisi olduğuna işaret ederek, partinin 15 Temmuz darbe girişimine karşı milli iradenin yanında durduğunu, dün de teröre karşı ortak bildiriye imza attığını anımsattı.

Bakan Çelik konuşmasında AKP'li Ünal'ın yazısının kabul edilemez olduğunu belirterek"Cumhuriyet Halk Partisi'nin hiçbir şekilde terör örgütlerinin sayıldığı bir listede sayılması doğru değildir, kabul edilemez, bu net bir durumdur. (...)teröre karşı ortak bildiriye imza atmış bir partinin terör örgütleriyle aynı listede değerlendirilmesi doğru bir yaklaşım değildir, hiçbir şekilde kabul edilemez." ifadelerini kullanmıştı.

ÜNAL'DAN YANIT: YAPSINLAR. ALIŞIĞIZ

Aydın Ünal, bu açıklamalardan sonra bugünkü köşesinde CHP'li Özel'e ve Ömer Çelik'e yanıt verdi.

Özgür Özel'in "meseleyi tam anlamadan" tepki verdiğini iddia eden Ünal, Ömer Çelik'i de isim vermeden eleştirerek "Orantısız tepkideki vaveylayı görünce, CHP'li Meclis Başkan Vekili ve AK Partili bazı “arkadaşlar'' da “tabii efendim, CHP nasıl terör örgütleri listesinde olabilir? Kınıyoruz, kabul etmiyoruz'' kabilinden açıklamalar yapıverdiler. Yapsınlar. Alışığız. Elhamdülillah, “kıra kıra'' yürüyenlerden değil; “kırıla kırıla'' büyüyenlerdeniz. Yeni bir gönül kırıklığının lafı bile olmaz." dedi.

Ünal'ın Ömer Çelik için kullandığı "arkadaşlar" kelimesini tırnak içinde vermesi de dikkat çekti.

Yazısının devamında yine "CHP'nin terör örgütlerine yakınlığını" ima eden Ünal şöyle devam etti:

"CHP'nin, PKK, DHKP-C ve FETÖ terörüyle yan yana anılması esasen ilk kez olmuyor. Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığı ile birlikte CHP'ye bu yönde çok iddia yöneltildi. CHP ise, bugüne kadar, bu iddiaları boşa çıkaracak samimi bir tavır ortaya koyamadı.

Türkiye'nin anamuhalefet partisinin, hem de Cumhuriyet'i kuran kadronun partisinin, terörle, terör örgütleriyle yan yana anılması elbette hoş da değil, normal de değil. Ancak bu algının öyle kendiliğinden oluşmadığı da bir gerçek. Sadece Kılıçdaroğlu döneminde, bu algıyı besleyecek onlarca tavır sergilendi."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika