AKP içinde konuşuluyor: CHP, yüzde 50+1 çıkarsa ne yapacak?

AKP içinde konuşuluyor: CHP, yüzde 50+1 çıkarsa ne yapacak?

AKP Strateji Heyeti'nin yaptığı toplantıda, "Yüzde 50+1 bir hayır çıksa, CHP o sabah iktidarın meşruiyetini tartışmaya açar, Cumhurbaşkanımızı rahatsız etmeye başlarlar. Hemen erken seçim çağrısı yapıp, gök kubbeyi...

AKP Strateji Heyeti'nin yaptığı toplantıda, "Yüzde 50+1 bir hayır çıksa, CHP o sabah iktidarın meşruiyetini tartışmaya açar, Cumhurbaşkanımızı rahatsız etmeye başlarlar. Hemen erken seçim çağrısı yapıp, gök kubbeyi başımıza yıkmaya çalışırlar" denildiği öğrenildi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP'nin seçim stratejisinin AKP tarafından tehlikeli bir tuzak olarak değerlendirildiğini yazdı. Selvi, AKP'nin hedefinin yüzde 55 'evet' çıkarmak olduğunu da belirtti.

"Başkanlığını gazeteci Sinan Burhan’ın yaptığı Anadolu Yayıncılar Derneği’nin programı nedeniyle Kızılcahamam’da birlikte olduğumuz Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Hayır çıkarsa o sabah Cumhurbaşkanı’nı istifaya çağırırlar. CHP şimdilik evet verecekleri uyutmaya çalışıyor' dedi" ifadelerini kullanan Selvi, AKP strateji heyetinin toplantısında da benzer bir değerlendirme yapıldığını belirtti.

'HEMEN ERKEN SEÇİM İSTERLER'
Selvi "Kılıçdaroğlu’nun referandum tuzağı" başlıklı yazısında şunları ifade etti:

"AK Parti strateji heyetinin toplantısında yapılan değerlendirme de benzer şekilde: 'Yüzde 50+1 bir hayır çıksa, CHP o sabah iktidarın meşruiyetini tartışmaya açar, Cumhurbaşkanımızı rahatsız etmeye başlarlar. Hemen erken seçim çağrısı yapıp, gök kubbeyi başımıza yıkmaya çalışırlar.'

16 Nisan’dan sonra başka bir Türkiye olacak. Hayır çıktığı anda Türkiye eski Türkiye olamayacağı gibi anlamlı bir evet çıktığı takdirde de mevcut durumun devam etmesi mümkün görünmüyor. 16 Nisan sandığından çıkan sonuç birçok sürprize gebe olacak. Bu arada AK Parti, CHP üzerinden sağlayamadığı motivasyonu Avrupa üzerinden sağlamaya çalışıyor. Referandumda çıkacak yüksek oranda bir evetin Avrupa’ya balans ayarı olacağı görüşünde."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem