AKP ile yeni partiler arasındaki konuşmaların detayları ortaya çıktı

Gelecek Partili yetkili, “DEVA Partisi’nde birebir tanıdığımız insanlar var, telefon görüşmeleri yapıyoruz. AKP içerisinde tanıdığımız milletvekilleri var.

Gelecek Partili yetkili, “DEVA Partisi’nde birebir tanıdığımız insanlar var, telefon görüşmeleri yapıyoruz. AKP içerisinde tanıdığımız milletvekilleri var. Telefonla görüşüyoruz. Bize en çok ‘Nasıl gidiyor, ne yapıyorsunuz, teşkilatlanma noktasında ne yaptınız, sizdeki anket sonuçları nasıl’ diye soruyorlar” dedi.

Tarafsız Haber Ajansı'ndan Mehtap Gökdemir'in haberine göre Gelecek Partili yetkili DEVA Partisi ve AKP’de bire bir tanıdıkları isimlerle zaman zaman telefonla konuştuklarını belirterek şöyle dedi:

“DEVA Partisi’nde de birebir tanıdığımız insanlar var, dönem dönem telefon görüşmeleri yapıyoruz. Ama bu bir araya gelip bir strateji belirleme veya birlikte hareket etmeyle ilgili bir şey değil.

AKP içerisinde de tanıdığımız bir sürü isim var, milletvekili var. Onlarla da telefonla görüşüyoruz.”

“NASIL GİDİYOR, NE YAPIYORSUNUZ, TEŞKİLAT ÇALIŞMASI NASIL”

AKP milletvekilleriyle yapılan telefon konuşmalarına ilişkin de Gelecek Partili yetkili, şöyle dedi:

“Gidişatla ilgili endişeleri onlar da dile getiriyorlar. ‘Nasıl gidiyor’, ‘ne yapıyorsunuz’, ‘teşkilat çalışması nasıl’, ‘Hoca’nın (Ahmet Davutoğlu) şu söylemi güzeldi’ veya ‘şurada şöyle olsaydı’ gibisinden ifade ettikleri konular oluyor.

“ŞEHİR ÜNİVERSİTESİNİN KAPATILMASI KARARIYLA İLGİLİ BİRÇOK MİLLETVEKİLİ RAHATSIZ”

Şehir Üniversitesinin kapatılması kararıyla ilgili Meclis’in aldığı o karar bundan birçok milletvekili rahatsız. Ama mecburen o kanun teklifini onaylamak zorunda kaldılar.

“NASIL BİR FAYDASI OLACAK DİYE SORDUM, ‘BİLMİYORUZ’ DEDİLER”

Ekonomik İstikrar Kalkanı ile ilgili alınan kararlarda emlak ile ilgili kararların koronavirüsün engellenmesine nasıl bir faydası olacak diye sordum, ‘bilmiyoruz’ dediler.

“TEŞKİLATLANMA VE ANKET SONUÇLARINI SORUYORLAR”

En çok merak ettikleri konular ise; ‘Nasıl gidiyor, teşkilatlanma noktasında ne yaptınız, sizdeki anket sonuçları nasıl, şu şu politikalarla ilgili öngörüleriniz nedir’ gibi bunları merak ediyorlar.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika