AKP, MHP'ye karşı YSK'ya itirazda bulundu!

AKP, MHP'ye karşı YSK'ya itirazda bulundu!

AKP İl Başkanlığı, Karaman'da tüm oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kurulu'na itirazda bulundu.AKP İl Başkanlığı, Karaman'da tüm oyların yeniden

AKP İl Başkanlığı, Karaman'da tüm oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kurulu'na itirazda bulundu.

AKP, Karaman'da tüm sandıkların ve geçersiz oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kurulu'na itirazda bulundu. Sözcü'de yer alan habere göre, Karaman Merkez İlçe Seçim Kurulunun kararı doğrultusunda 9 sandıktaki oylar yeniden değerlendirildi ve itiraz MHP lehine sonuçlandı.

AKP Karaman Seçim İşleri Başkanı Murat Öztürk, resmi olmayan sonuçlara göre iki aday arasında bin 51 oy farkının bulunduğunu belirtti.

Aradaki farkın az olması nedeniyle yasal süreler içerisinde Karaman Merkez İlçe Seçim Kuruluna tüm sandıkların ve geçersiz oyların tekrar sayımı için itiraz ettiklerini aktaran Öztürk, şunları söyledi:

“İlçe Seçim Kurulu oy çokluğu ile tüm oyların sayımı itirazımızı reddederek, sadece 9 sandığa itirazımızı kabul etti. 9 sandıkta oylar yeniden sayıldı. Bu sayımda sonucu etkileyecek bir durum çıkmadı. Biz de oyların tümünün sayılması için İl Seçim Kuruluna itiraz hakkımızı kullandık. Henüz İl Seçim Kurulu bir karar vermedi. İtirazımız kabul edilmezse YSK’ye başvuruda bulunacağız.”

İtiraz öncesinde, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin kesin olmayan sonuçlarına göre Karaman'da belediye başkanlığını, MHP adayı Savaş Kalaycı 35 bin 893 oyla kazanmış, AKP adayı Mahmut Sami Şahin ise 34 bin 842 oy almıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika