AKP referanduma hazırlanıyor: ÖTV indirimi, GSS affı, büyükanne maaşı...

AKP referanduma hazırlanıyor: ÖTV indirimi, GSS affı, büyükanne maaşı...

AKP hükümetinin referandum müjdelerine her geçen gün yenisi ekleniyor... "Evet" kaygısına kapılan hükümet, referanduma kadar ekonomiyi canlı gösterecek, istihdamı artıracak türden birbiri ardına geçici müjdeler açıklıyor.Sözcü'den Erdoğan...

AKP hükümetinin referandum müjdelerine her geçen gün yenisi ekleniyor... "Evet" kaygısına kapılan hükümet, referanduma kadar ekonomiyi canlı gösterecek, istihdamı artıracak türden birbiri ardına geçici müjdeler açıklıyor.

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre, ekonomide geçici rahatlama yaşatacak birçok önlem, referandumun hemen ardından yürürlükten kalkacak iktidar, bol keseden dağıtılan müjdeler yüzünden bozulan dengeleri düzeltebilmek için vergi ve zam silahlarını çekmek zorunda kalabilecek. Türkiye ekonomisi son dönemde adeta yerinde sayıyor. Ekonomide çarklar giderek yavaşlarken, çarkı döndüren yabancı kaynak girişleri adeta durdu.

KAYNAKLARI BOŞA HARCAMAKLA ELEŞTİRİLİYOR

Yatırımların kesilmesinde OHAL uygulamasına hâlâ devam ediliyor olması, hukuk, adalet ve demokrasi alanındaki ciddi eksiklikler ve artan güvenlik endişelerinin etkili olduğu raporlara kadar girdi. Alman tur operatörleri, Alman turistlerin güvenlikten çok demokrasi eksikliği gerekçesiyle Türkiye'ye gelmediklerini açıkladı. OHAL devam ederken referanduma gidilmesinin dahi Türkiye için ciddi bir demokrasi eksikliği olarak algılandığı ve yabancı yatırımcıları caydırdığı ifade ediliyor. Hükümet, demokrasiye ilişkin kaygıları gidermek yerine vergi indirimleri ve çeşitli müjdelerle ekonomide geçici refah sağlamaya çalışmak ve kaynakları boşa harcamakla eleştiriliyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.