AKP Sözcüsü Çelik, ''Cumartesi Anneleri''ni hedef aldı

AKP Sözcüsü Çelik, ''Cumartesi Anneleri''ni hedef aldı

Cumartesi Annelerini hedef alan AKP Sözcüsü Çelik, "Bundan sonra İstiklal Caddesi gibi yerlerde bu tip eylemlere izin verilmeyecektir" dedi.

Partisinin MYK toplantısının ardından basının karşısına geçen AKP Sözcüsü Ömer Çelik, geçen hafta Cumartesi Anneleri'ni hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sahip çıktı. Konuşmasında Cumartesi Anneleri'ni bir kez daha hedef alan Çelik, "Bundan sonra İstiklal Caddesi gibi yerlerde bu tip eylemlere izin verilmeyecektir" dedi. 

Çelik şunları söyledi:

Bir annenin evladına duyduğu özlemden daha büyük bir acı olamaz, hepsine hürmet ediyoruz. Bu davaların bir kısmı sonlandırıldı, bazı kişiler mahkûmiyetler aldı. Yavaş yavaş 2010’dan itibaren ise burası annelerin vicdanlarını temsil eden bir platform olmaktan, terör örgütlerinin yuvası olmaya başladı. Anaların acılarına her zaman kapımız açıktır. Ancak buranın gittikçe terör propaganda merkezi haline dönüşmesi sonucunda, bu önlemleri almamız gerekmiştir. Bu annelere karşı bir tutum değildir, oradaki terör gruplarının burayı bir eylem alanı haline getirmesine bir operasyondur. Annelerin acısını istismar ederek terör propagandasının yapılmasına müsaade edilmeyecektir, bu alan bundan sonra bu amaçla kullanılmayacak. Bundan sonra İstiklal Caddesi gibi yerlerde bu eylemlere izin verilmeyecektir. Bu AK Parti bile olsa müsaade edilmeyecek.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika