AKP Sözcüsü Çelik: Cumhuriyetimiz Kılıçdaroğlu tarafından hedef alınmaktadır

AKP Sözcüsü Çelik: Cumhuriyetimiz Kılıçdaroğlu tarafından hedef alınmaktadır

AKP Sözcüsü Çelik, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'sözde cumhurbaşkanı' ifadesine tepki göstererek, "Cumhuriyetimiz sadece ülkemizin düşmanları tarafından kullanılan zehirli bir dille Kılıçdaroğlu tarafından hedef alınmaktadır" dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a 'sözde cumhurbaşkanı' demesine ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Çelik, şu ifadeleri kaydetti:

Cumurbaşkanımıza "sözde Cumhurbaşkanı" diyen kişinin konumu ve sözü yok hükmündedir. Her kesimden yapılan sağduyulu uyarılara rağmen Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımıza sözde Cumhurbaşkanı demeye devam ediyor. Kendini yok hükmüne sokmuştur. ​Kılıçdaroğlu Cumhuriyetimizin değerlerine ve makamlarına saldırmaktadır. Kılıçdaroğlu’nun sözleri Cumhuriyetimiz ve milletimiz nezdinde yok hükmündedir. Cumhuriyetimiz sadece ülkemizin düşmanları tarafından kullanılan zehirli bir dille Kılıçdaroğlu tarafından hedef alınmaktadır.

"MUHTIRA SİYASETİ YAPIYORLAR"

Cumhurbaşkanlığı için "sözde" ve "özde" tartışması malum 27 Nisan’da hükümetimize muhtıra vermeye kalkanlarca kullanılmıştı. Hükümetimizin Cumhuriyet tarihinde bir ilk olan cevabı ile muhtıra kağıt parçasına dönmüştü. Bunların yerini şimdi Kılıçdaroğlu’nun "MUHTIRA SİYASETİ" aldı. ​Şimdi sivil siyasete saygı duyması gerekenler Cumhurbaşkanımıza "sözde Cumhurbaşkanı" diyerek "MUHTIRA SİYASETİ" yapıyorlar. Türkiye, siyasete verilen muhtıralardan kurtuldu ama bu millet düşmanı muhtıra siyasetinden kurtulamadı. ​Cumhurbaşkanımıza 'sözde Cumhurbaşkanı' demek, MİLLİ İRADE DÜŞMANI muhtıra siyasetidir, sivil darbe zihniyetidir.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika