AKP Sözcüsü Çelik: Yerel seçimle ilgili çalışmalara başladık

AKP Sözcüsü Çelik: Yerel seçimle ilgili çalışmalara başladık

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Yerel seçimlerle ilgili çalışmalara başladık. Her an seçime hazır bir teşkilat ve genel merkez olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AKP MYK toplantısı 3 saatin ardından sona erdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklama yapıyor.

Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

"Bir yerden belediyelerin faaliyetleri vatandaş odaklı siyaset üretmeleri, vatandaşların taleplerini yerine getirirken de buna uygun profil çizmeleri her bakımdan değerlendiriliyor. Bu geldiğimiz dönemde şehir siyaseti siyasal açıdan önemli bir kavram haline geliyor. 

Önümüzdeki dönemde de çeşitli tartışmalar ve değerlendirmeler olduktan sonra yerel seçimlerle ilgili hazırlıklarımızı güçlü şekilde gündeme almış bulunuyoruz. Yerel seçimlerle ilgili çalışmalara başladık. Her an seçime hazır bir teşkilat ve genel merkez olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz

Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümüyle ilgili çok önemli etkinlik gerçekleştirildi. Aynı gün büyük taaruzun da yıldönümüydü. Her ikisini de beraber kutladığımız bir gün geçirdik. Bundan sonrasında da tarihimizin önemli günleri önemli noktaları bütün milletimize aktarılacak. Bununla ilgili faaliyetlerimiz devam edecek.

Gündemimizde af yok. Daha önce açıkladığımız pozisyonumuz neyse onu koruyoruz. Konuyla ilgili tartışmaları devam ediyoruz.

Biz sayın Macron'un açıklamarını büyük bir hayretle karşılıypruz. Türkiye ne zaman özgüvenli dış politika uygulamaya başlarsa Türkiye'ye hemen İslamcılık ve Osmanlıcık etiketi yapıştırılmaya çalışılıyor. Sayın Macron'un konuşma metnini açık bir şekilde okudum. Kullandığı kavramlara hakim olmadığını gördüm"

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika