AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunuyor.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunuyor.

Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle: 

  • Terörle mücadeledeki gayretli mücadele kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Suriye örneğinde Polis ve jandarmamızın kendi bölgelerinde yürttüğü mücadele kesintisiz devam ediyor. Partideki her toplantıda terörle mücadele gündemini yakından takip ediyoruz. PKK terör örgütü bölge için ana istikrarsızlık unsuru. PKK'nın Kuzey Irak'taki güçlere saldırdığını görüyoruz. PKK yerleşik tüm halklara düşmanlık yapıyor. TSK harekatları olmasaydı terör devletçiği olacaktı. TSK'nın PKK ile mücadelesi insanlığa karşı suçu önledi.

  • Mutasyona uğrayan virüs ile ilgili tedbirler alınacaktır. 96 ülke ile uçuşlarımız sürüyor ama gerekirse yeni tedbir alırız. Aşı gelse de bir süre virüs ile yaşamaya devam edeceğiz. Hiçbir şekilde gevşemenin olmaması gerekiyor.

  • Azerbaycan'ın kendisine ait olan topraklarını yeniden alması MİNSK Grubu içi ve dışında birçok ülkeyi rahatsız etti. Belçika'nın karar tasarısı haksız bir tasarıdır, hukuk dışıdır. Bu karar ilişkilere katkı sağlamaz. Fransa sağlıklık rol edinmek istiyorsa doğru bir dil kullanmalı. Saldırganlık Ermenistan'ı çöküşe getirmiştir. 

  • (Kılıçdaroğlu hakkında) Bir kesimi tehdit etmek antidemokratik bir yaklaşımdır. Vatandaşı oy veriyor diye eleştiremezsiniz.

  • (Çıplak arama iddiası) Bunların yapıldığı dönemlere şahit olduğumuzda en önemli tavırlarımızdan biri işkenceye 0 toleranstır. Bunların hepsini kaldırdık. Bu iddiayı dile getiren şahısların her gün adliye, güvenlik teşkilatını zan altında bırakmaya çalışan yeni bir açıklaması oluyor Arama prosedürleri içtihatlara uygun bir şekilde yapılmaktadır. Denetleme mekanizmalarımız tarafından her gün denetleniyor. İşkenceye sıfır tolerans ilkesinde hiçbir şekilde gevşeme olamaz.

  • Parti kapatmayı zorlaştırmayı biz getirmiştik. Parti hukukun dışına çıkarsa demokratik sistem çaresiz değildir.

  • (AİHM'nin Demirtaş kararı hakkında) Bu sıcak bir karar. Yaklaşık 100-150 sayfalık bir gerekçeli kararı var. Hukuk sistemimiz tabii ki bunu değerlendirecek ve buna göre bir yaklaşım üretilecektir.

  • Parlamenter sistem bir tek AK Parti döneminde sağlıklı bir şekilde işletilmeye çalışıldı. Orada da kapatma davasıyla karşı karşıya kalındı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika