AKP Sözcüsü Ünal'dan bedelli açıklaması

AKP Sözcüsü Ünal'dan bedelli açıklaması

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Başbakan Yıldırım’ın açıklamaları sonrası gündeme gelen bedelli askerlikle ilgili, “Başbakan kişisel görüşünü açıkladı. Gündemimizde bedelli yok.''...

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Başbakan Yıldırım’ın açıklamaları sonrası gündeme gelen bedelli askerlikle ilgili, “Başbakan kişisel görüşünü açıkladı. Gündemimizde bedelli yok.'' dedi.

Ünal, ''Dün Başbakanımıza bu konuda kişisel görüşünü sordu arkadaşlar. Başbakanımız da ''Bu konuda benim düşüncem müspet’ dedi. Yani ''bizim gündemimizde bir düzenleme var, bizim gündemimizde bir çalışma var’ gibi bir ifade kullanmadı. Bizim gündemimizde böyle bir şey var mı? Bizim gündemimizde bedelli askerlikle ilgili düzenleme yok,'' ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, dün akşam ortak yayında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bedelli askerlik konusuna ilişkin sorulan soruya Yıldırım, “Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bu dikkate alınması gereken bir husus. Benim düşüncem bu,'' diye yanıt vermişti. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem