AKP yeni ekonomi paketini Meclis’e sundu

AKP yeni ekonomi paketini Meclis’e sundu

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, ekonomide 15 maddelik yeni teklif oluşturduklarını açıkladı. Teklif, Meclis'e sunuldu.

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, ekonomide 15 maddelik yeni teklif oluşturduklarını açıkladı. Teklif, Meclis'e sunuldu.

AKP, vergi istisnaları ile bazı sorumlulukların ertelenmesine yönelik düzenlemelerle, ücretsiz izne çıkartılanlara 3 ay boyunca 1177 lira ödenmesini içeren kanun teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu.

ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILANLARA AYLIK 1177 TL

Kanun tekliflerinin, vergi istisnaları ile bazı sorumlulukların ve yükümlülüklerin ertelenmesine yönelik düzenlemeleri içerdiğini belirten AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, işini kaybeden, kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayanların, ücretsiz izne ayrılsalar dahi desteklenmesi için bir düzenleme yaptıklarını söyledi.

Ücretsiz izne çıkarılanlara da aylık bin 177 TL ödenmesi de planlanıyor.

Faaliyetleri durdurulan işyerlerinin ve konutların su fatura borçlarını belediyelerce 3 ay süreyle ertelenmesine ilişkin teklif maddesi de yer alıyor.

TEKLİFTE NELER VAR?

AKP'li Muş teklife ilişkin şu bilgileri verdi:

- İlan ve çevre ve temizlik vergileri, faaliyette bulunmadıkları dönemde alınmaması

- Hazine ve belediye taşınmazlarıyla, milli parklar ve orman genel müdürlüğü taşınmazlarına ve izinlerin ait borçlar, KYK kredi borçları, belediyelerin gelir vergisi tevfikatlarına, sosyal sigorta prim ödemelerinin 3 ay süreyle ertelenmesi ve belediyelerin toplu taşıma faaliyetlerinin 3 ay süreyle desteklenmesine imkan sağlıyoruz

- Konutlara ve faaliyetleri durdurulan işyerlerine ilişkin su faturalarının 3 ay süreyle belediyeler tarafından ertelenmesine imkan tanıyoruz. Burada yetkiyi belediyelere veriyoruz

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika