AKP’de Bülent Arınç kavgası büyüyor!

AKP’de Bülent Arınç kavgası büyüyor!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç’ın FETÖ ve KHK’ya ilişkin sözleri AKP içinde tartışılmaların yaşanmasına devam ediyor....

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç’ın FETÖ ve KHK’ya ilişkin sözleri AKP içinde tartışılmaların yaşanmasına devam ediyor. Son olarak AKP'li Mehmet Metiner kendisine ait resmi soyal medya hesabından Arınç'a sorular yöneltti.

Hafta sonu AKP’li eski vekil Şamil Tayyar, Arınç’ın FETÖ’yü aklamaya çalıştığını ifade ederek savcıları göreve çağırmıştı. AKP’li bir diğer eski milletvekili Mehmet Metiner ise, daha önce attığı bir mesajında Arınç’a karşı “susmayacağını” ifade ederken, yeni bir mesaj atarak Bülent Arınç’a dikkat çeken sorular yöneltti.

Metiner, 17-25 Aralık operasyonu sonrasında dönemin AKP’li dört bakanının Yüce Divan’a gönderilmesini ilişkin oylamada, Arınç’a “evet” mi yoksa “hayır” mı dediğini sordu. Ayrıca, Bülent Arınç’ın 31 Mart’taki seçimde Ankara’da AKP’ye mi yoksa CHP’ye mi oy verdiğini soran Metiner, “15 Temmuz gecesi nerdeydin, ne yaptın?” diyerek sorularına devam etti.

Mehmet Metiner’in, Bülent Arınç’ın birçok başlıkta AKP’nin karşısında olduğu iması dikkat çekti.

İşte Mehmet Metiner’in o mesajı: