AKP’de Bülent Arınç rahatsızlığı: Ofsayta düştü

AKP’de Bülent Arınç rahatsızlığı: Ofsayta düştü

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın “KHK faciadır” açıklaması AKP’de rahatsızlık yarattı. AKP'li kurmaylar, “İstişare makamında Cumhurbaşkanımıza anlatırsın, dışarı çıkıp mikrofona...

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın “KHK faciadır” açıklaması AKP’de rahatsızlık yarattı. AKP'li kurmaylar, “İstişare makamında Cumhurbaşkanımıza anlatırsın, dışarı çıkıp mikrofona konuşulmaz. Arınç bakan olsa, parti yönetici olsa bile bu tür siyasi söylem içerisinde olması o zaman bile kabul edilemez. Ofsayta düştü” yorumunda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın en son yaptığı “KHK faciadır” açıklamasının AK Parti’deki yankıları sürüyor.

“DIŞARI ÇIKIP MİKROFONA KONUŞULMAZ”

Tarafsız Haber Ajansı'ndan Mehtap Gökdemir'in haberine göre, AKP'li yönetici Arınç’ın, KHK’lılara ilişkin açıklamalarına şu yorumu yaptı:

“Bülent Arınç acaba bazı şeyler malum oldu da onun üzerine mi konuşuyor? Yarın, ben haklı çıktım, gördünüz mü diyecek durum yok. Bu haklı çıkma meselesi değil. Yanlış bir noktada duruyor.

Meslekten ihraç edilenlerin geri dönüşlerle ilgili. O yasada zaten bizim ortaya koyduğumuz bir irade var. Eğer onu gerekçe gösterip de… Benim beklentim, tahminim 20-25 bin civarı bekliyorum. Eğer, Arınç 25 bini kastederek göreceksiniz haklı çıkacağım diyorsa o zaten onun önceden tahmini olarak çok saygıdeğer bir yaklaşım sergilediğini söyleyemeyiz. İstişare makamında Cumhurbaşkanımıza anlatırsın, dışarı çıkıp mikrofona konuşulmaz, sen artık oğlun milletvekili, oğluna da zarar veriyorsun, oğlunun söylemi varsa çıksın o söylesin.

“OFSAYTA DÜŞTÜ”

Arınç bakan olsa parti yönetici olsa bu tür siyasi söylem içerisinde olması o zaman bile kabul edilemez. Bizim partide disiplin var. Partide disiplin çerçevesinde. Parti sözcüsü vardır, o konuşabilir ama böyle bir meselede bizim partimizin yetkili makamları bile kolay kolay konuşmaz, çok netameli bir konu. Tabiri caizse şu anda ofsayta düştü.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika