AKP'de fire artıyor

AKP'de fire artıyor

Başbakan Binali Yıldırım'ın "anketi ben yaparsam inanırım" açıklaması yaşanan anket sıkıntısını bir kez daha gündeme getirirken, AKP'de firelerin artması endişesi yaşanıyor.Cumhuriyet'ten Erdem Gül'ün haberine göre, AKP...

Başbakan Binali Yıldırım'ın "anketi ben yaparsam inanırım" açıklaması yaşanan anket sıkıntısını bir kez daha gündeme getirirken, AKP'de firelerin artması endişesi yaşanıyor.

Cumhuriyet'ten Erdem Gül'ün haberine göre, AKP yönetimi ve anketçi kuruluşlar, AKP’nin oy oranını 1 Kasım’daki yüzde 50 çıtasına uygun belirleyerek hesap yapıyor. Buna göre AKP’nin tamamının evet demesi durumunda neredeyse MHP’den alınacak küçük bir destekle referandumun şimdiden garantilenmesi gerekiyor. Ancak ölçümler bunu göstermiyor. Anketler ve araştırmalar, AKP seçmeninden gelecek evet oranının 7 Haziran’a çok benzer şekilde yüzde 40’larda kaldığını gösteriyor. Seçimde AKP’ye oy verenler içinde en az yüzde 5’lik bir kesimin referandum için evet demeyeceği ölçülüyor. Kararsız ve sandığa gitmeyeceklerle “gizli hayırcı''lar dikkate alındığında, hayır oyu verenlerin de çıkması durumunda evet demeyeceklerin yüzde 10’u bulmasından kaygı duyuluyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem