AKP'de Mehmet Şimşek krizi sürüyor: Sen yoluna biz yolumuza

AKP'de Mehmet Şimşek krizi sürüyor: Sen yoluna biz yolumuza

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek şirketlerin döviz borçlarını yönetemediklerini söylemiş ve bir eleştiri getirmişti. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ise önceki gün Pendik 6'ncı genel kongresinde konuşmuş, "Partide...

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek şirketlerin döviz borçlarını yönetemediklerini söylemiş ve bir eleştiri getirmişti. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ise önceki gün Pendik 6'ncı genel kongresinde konuşmuş, "Partide kendi ayağımıza kurşun sıkanlar var. AK Parti’ye zarar verebilecek tek şey dava şuurunu kaybetmiş kendi içimizdeki arkadaşlarımızdır" demişti. Erdoğan'ın "İnanmıyorsan kusura bakma arkadaş. Biz bu işe inananlarla yolumuza devam ederiz" şeklindeki sözleri de akıllara Mehmet Şimşek'i getirmişti. 

'ATTIĞIN TOKAT İÇİN TEŞEKKÜRLER'
Erdoğan'ın başdanışmalarından olan Yiğit Bulut ise bugünkü köşesinde, "Ya kurşun içeriden gelirse" başlıklı yazısını yıllardır paylaştığını ifade ederek, konuyu ele aldı. Bulut, Erdoğan'ın sözlerini paylaştığı yazısında, "Maalesef 'bazıları' ekonomimiz ile ilgili içeride-dışarıda 'olumsuz' konuşup, adeta yabancıların-emperyalistlerin teknesine su taşıyor"dedi.

Bulut, "Londra’dan 'işsiz-güçsüz' 'sözde analistleri' makamlarında kabul edip, Türkiye-Cumhurbaşkanımız aleyhine hayatları geçenleri, 'Referans' kabul ediyorlar" dedi.

Bulut, yazısında Erdoğan'a bir de teşekkür etti. Bulut, "Bir vatandaş olarak 'Emperyalizmin müziği ile vals yapanlara' attığı tokat için sonsuz teşekkürler" dedi.

'AFFEDİLİR YANI OLMAZ'
Bulut'un "Cumhurbaşkanımız çok net konuştu" ara başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"1- Aramızdaki bazı arkadaşların ülkemizdeki ekonomik durumun sıkıntılı olduğuna dair açıklamalar yapacak kadar yanlışın içine düştüklerini görmek bizi üzdü. 

2- Ülkenin bu psikolojik üstünlüğünü, uluslararası camiaya vermesi gereken arkadaşlar bu tür yanlışı yaparlarsa affedilir yanı olamaz. 

3- Ortada büyümede büyük bir başarı var, biz yüzde 7.5 büyümeyi konuşurken, bunları söylüyorlar; insan kendi ayağına kurşun sıkar mı! 

4- Kredi derecelendirme kuruluşlarının not oyunları, döviz spekülasyonlarının tavan yaptığı dönemde büyümedeki netice umarız herkese ders olmuştur. 

5- Kur aşağı kur yukarı diye tutturmuşlar, geçin bu işleri; Türkiye ekonomisi ortadadır. 

6- Teori başka pratik başka bir şey; bunları birleştirebilirseniz saygı duyarım; ama bunu başaramıyorsanız sen yoluna biz yolumuza. 

Sevgili dostlar, 'ya kurşun içeriden gelirse' başlıklı yazımı son birkaç yıldır değişik versiyonları ile sizlerle paylaşıyorum. Maalesef 'bazıları' ekonomimiz ile ilgili içeride-dışarıda 'olumsuz' konuşup, adeta yabancıların-emperyalistlerin teknesine su taşıyor! Londra’dan 'işsiz-güçsüz' 'sözde analistleri' makamlarında kabul edip, TÜRKİYE-CUMHURBAŞKANIMIZ ALEYHİNE HAYATLARI GEÇENLERİ,'REFERANS' KABUL EDİYORLAR! TÜRKİYE’DE YAYIN YAPAN YABANCI LOGOLU SÖZDE EKONOMİ KANALI AYRI BİR FACİA! 

Bu konuda son sözü SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ’IN VURGUSU İLE KOYALIM; Ülkenin bu psikolojik üstünlüğünü, uluslararası camiaya vermesi gereken arkadaşlar bu tür yanlışı yaparlarsa affedilir yanı olamaz... 

Bir vatandaş olarak 'EMNPERYALİZMİN MÜZİĞİ İLE VALS YAPANLARA' attığı tokat için sonsuz teşekkürler!"

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem