AKP'de oyun bitmiyor: Kaymakamlık fişledi, sandık başkanlarının görevleri iptal edildi!

AKP'de oyun bitmiyor: Kaymakamlık fişledi, sandık başkanlarının görevleri iptal edildi!

Kağıthane Kaymakamlığı, daha önce herhangi bir siyasi partiye resmi üyeliği bulunan fakat istifa etmiş memur üyelerin sandık başkanlığını iptal etti.

Kağıthane Kaymakamlığı, daha önce herhangi bir siyasi partiye resmi üyeliği olan fakat istifa etmiş memur üyelerinin sandık başkanlıklarını iptal etti. Kaymakamlık tarafından hazırlanan fişleme listelerinin ilçedeki okul yönetimlerine gönderildiği ortaya çıktı.

Kaybettiği İstanbul seçimlerini YSK darbesiyle yineleyen, seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını elinden alan AKP rejiminin hukuksuz işlerine bir yenisi daha eklendi.

En son İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına seçim propagandası yaptıran AKP'nin, Kağıthane Kaymakamlığı eliyle sandıklarda memur üye olarak görev alan öğretmenleri fişlediği ortaya çıktı.

FİŞLEME LİSTELERİ OKUL YÖNETİMLERİNE VERİLDİ

Kağıthane Kaymakamlığı imzasıyla ilçedeki okullara gönderilen listede, daha önceden herhangi bir partiye resmi üyeliği olan sandık başkanlarının üyelikleri iptal edildi.

Daha önceki yıllarda resmi parti üyeliği bulunan fakat uzun zaman önce istifa etmiş memur üyelerin bilgilerine ulaşan Kaymakamlığın, fişleme listelerini okul yönetimleriyle paylaştığı ortaya çıktı.

Aynı koşullarda geçmiş yıllarda da sandık başkanlığı yapmış memurların görevleri de iptal edilirken, öğretmenlerin kişisel bilgileri de okul yönetimleriyle paylaşılmış oldu.

Fişleme listesinde adı olan çok sayıda öğretmenin sandık başkanlığı görevi iptal edildi. Yeni sandık başkanlarının kim olacağı ise henüz belirsiz.