AKP'de yeni çatlaklar: Genel merkez 12 ilçenin istifasını istedi!

AKP'de yeni çatlaklar: Genel merkez 12 ilçenin istifasını istedi!

AKP Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, genel merkezden 12 ilçe başkanının istifasını istendiğini açıklayarak, "Bu tamamen genel merkezimizin almış olduğu bir karardır. Ancak şuan İlçe başkanlarımız görevlerinin başındadır." dedi.

 

Diyarbakır’da Sur, Eğil ve Çüngüş ilçe başkanlıklarına atama yapan AKP Genel Merkezi, Diyarbakır İl Başkanlığı’na yazı göndererek Bağlar, Yenişehir, Lice, Kulp, Hazro, Bismil, Silvan, Çınar, Ergani, Kayapınar, Hani ve Dicle ilçe başkanlarının da istifasını istedi. Ankara’ya çağrılan 12 ilçe başkanının istifa etmesi bekleniyor.

'12 İLÇE BAŞKANIMIZIN İSTİFASI İSTENDİ'

Söz konusu karara ilişkin Tigrishaber.com’a konuşan AKP Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, “Genel merkezimiz 12 İlçe başkanımızın istifasını istedi. Bu tamamen genel merkezimizin almış olduğu bir karardır. Ancak şuan İlçe başkanlarımız görevlerinin başındadır. Genel merkezimiz kısa süre içinde alacağı kararları kamuoyu ile paylaşır” dedi. Geçtiğimiz günlerde Merkez Sur İlçesi AKP İlçe Başkanlığı’na Murat Unat, Eğil İlçe Başkanlığı’na Mehmet Zeki Uçar ve Çüngüş İlçe Başkanlığı’na Zübeyir Arslanca atanmıştı.

Etiketler :