AKP’den Abdullah Gül açıklaması

AKP’den Abdullah Gül açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, uzun bir süre sonra sessizliğini bozan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarına ilişkin, "Herkes görüşlerini dile getiriyor, başka değerlendirmelerle ilgili yorumum yok" dedi.AKP Sözcüsü...

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, uzun bir süre sonra sessizliğini bozan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarına ilişkin, "Herkes görüşlerini dile getiriyor, başka değerlendirmelerle ilgili yorumum yok" dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Türk heyetinin Moskova'daki temaslarına ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, "Rejim, önceki sınırlarına çekilmezse bunu tahakkuk ettirmek için gerekli askeri hazırlıkları yaptığımız açık ve net bir şekilde karşı tarafa iletildi" ifadelerini kullandı.

Çelik, koronavirüs salgınına: "Koronavirüsle mücadelede Çin'le dayanışma içindeyiz ama Uygur Türkleri ile ilgili gelen olumsuz haberlerden kaygı duyuyoruz." diye konuştu.

İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin devri

İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin devrine ilişkin soru üzerine Çelik, "Atatürk milletimizin ortak değeridir. Atatürk'e ait her türlü değerin de devlet tarafından temsil edilmesi daha uygundur." yanıtını verdi.

"Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır"

"Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır"

Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına ilişkin, "Cumhurbaşkanımız için 'maşa' gibi bir ifade kullanmışsa bunu ancak aynaya bakarak söylemiştir." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika