AKP’den flaş Netflix açıklaması!

AKP’den flaş Netflix açıklaması!

Sosyal medyayla ilgili gündeme gelen düzenleme hakkında açıklama yapan AKP'li Mahir Ünal'a cevap  Netflix'ten geldi. Platform Türkiye’den çekileceği iddialarına noktayı koydu.

Sosyal medyayla ilgili gündeme gelen düzenleme hakkında açıklama yapan AKP'li Mahir Ünal'a cevap  Netflix'ten geldi. Platform Türkiye’den çekileceği iddialarına noktayı koydu.

Sosyal medyayla ilgili gündeme gelen düzenleme hakkında açıklama yapan AKP’li Mahir Ünal, Netflix iddialarını yalanladı. Ünal, “Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum.” paylaşımında bulundu. Netflix, Türkiye’den çekileceğine dair iddialarla ilgili bir açıklama yayınladı: “Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz.” denildi. 


AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Netflix ile ilgili konuştu. Ünal sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “‘NetflixTurkey ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmî düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü” ifadelerini kullandı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) ve AKP’nin sansür uyguladığı iddia edilen dijital yayın platformu Netflix, Türkiye’den çekileceğine dair söylentiler ile ilgili bir açıklama yaptı.

NETFLİX’TEN AÇIKLAMA GELDİ
Netflix’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

‘TÜRKİYE’EN GİTMEYİ NEDEN DÜŞÜNSÜNLER?’
Ünal, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“#NetflixTurkey ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmî düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü. Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum.”

 

"BİZ DİJİTAL PLATFORMA KARŞI DEĞİLİZ"

Öte yandan AKP Medya Tanıtım Başkanı Mahir Ünal, katıldığı bir televizyon programında Netflix ile ilgili soruya şu yanıtı vermişti: "Netflix yerli bir yapım istedi. O yapımdaki bir karakter çok tepki topladı. RTÜK de bu tepkileri yapımcı şirketle paylaştı. İlgili yapımcı şirket de bu tepkilere hassasiyet gösterdi. Biz bu dijital platforma karşı değiliz ki. Bunu dile getirmek nasıl antidemokratik olarak lanse ediliyor anlayamıyorum. Sadece RTÜK dizi yapımcılarıyla senaryo aşamasında hassasiyetleri ve tepkileri paylaştı. Bu suç mudur?" 

Etiketler :