AKP'li Arınç'ın sözleri MHP'lileri çok kızdırdı

AKP'li Arınç'ın sözleri MHP'lileri çok kızdırdı

Yunus Emre Belediyesi'nin yaptığı 50. Yıl Mahallesi Çamlık Kültür ve Taziye Evi'nin açılışında AKP'li Arınç'ın sözleri MHP'lileri çok kızdırdı.

Manisa'da AKP'li Yunus Emre Belediyesi'nin yaptığı 50. Yıl Mahallesi Çamlık Kültür ve Taziye Evi'nin açılışında Cumhur İttifakı'nda tartışma yaratacak mesajlar verildi. Açılış törenine TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, Manisa Valisi Ahmet Deniz, Yunusemre Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Çerçi ve bazı AKP'li milletvekilleri katıldı. AKP'li Arınç'ın sözleri MHP'lileri çok kızdırdı

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, Arınç, açılış yapılan Horozköy'de anıları olduğunu, eski halini bildiği bölgenin modern bir kompleks haline dönüştüğünü söyledi. AKP'li Çerçi'yi "tanıdığım en başarılı belediye başkanı" diye tanıtan Arınç, ittifak ile "kaymaklı baklava" olan Manisa'daki AKP-MHP'li belediye başkanlarının geçmişteki husumetlerini hatırlattı. AKP'li Arınç'ın sözleri MHP'lileri çok kızdırdı

"ÇEKSİN AYAĞINI ARTIK"

Arınç, Cumhur İttifakı’nın adayı MHP’li Cengiz Ergün’e çok sert sözler sarf etti. Arınç'ın sözlerine tepki gösteren bazı MHP’liler ise konuşma alanından ayrıldı.

Arınç, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz 5 yıl içinde büyükşehir belediye başkanı arkasını dönüp gidiyordu. Bizim Çerçi yüzünü dönse arkasına denk geliyor o da arkasını dönüyordu. Ama şimdi artık birbirlerine yüzlerini döndüler. Can ciğer kuzu sarması oldular. Maşallah geçmişten beri ne kadar da birbirlerine severlermiş! Şimdi anlıyoruz.

Şimdi Çerçi ile büyükşehir belediye başkanı el ele verecekler, Horozköy'e hizmetin kaç misli gelir hesap edin. Eh 5 yıl sonra Allah ömür verirse Çerçi mi gider büyükşehre, başkası mı kalır onu göreceğiz. 5 sene, 365 gün 1.500 günden fazla. Biz yarınımızı bilmiyoruz. Her şeyimiz Allah'ın elinde. Ama bundan sonrası inşallah Mehmet Çerçi için büyükşehir belediye başkanlığı olmalı diye gönlümden de geçiriyorum. Ohh, bu kadar hizmete bu yakışır kardeşim. Onun da (MHP'li Cengiz Ergün'ü kast ediyor) 3 dönemi dolacak, o da gitsin İzmir'e büyükşehir belediye başkan adayı olsun. Manisa'dan çeksin ayağını artık. Manisa'da gerileme olursa kulağını çekeceğiz de mi? Niye yapmadın diye soracağız, niye burada bir eksiğin var diyeceğiz. Niye geride kaldın diye hesap soracağız. Bizim geleneğimizde hesap sormak var. Bak bu Horozköy'ün ihtiyarları bu işi çok iyi bilirler. Hay mübarekler.”

AKP’lilerden Erdoğan’a tepki

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika