AKP'li başkanlar uzun namlulu silahla ne mesajı veriyor?

AKP'li başkanlar uzun namlulu silahla ne mesajı veriyor?

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabında AKP Küçükçekmece İlçe Başkanı Mustafa Korkut ile  Belediye Başkanı Temel Karadeniz'in birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Aynı zamanda TBMM Güvenlik...

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabında AKP Küçükçekmece İlçe Başkanı Mustafa Korkut ile  Belediye Başkanı Temel Karadeniz'in birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. 

Aynı zamanda TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu üyesi olan Yarkadaş, son dönemde AKP'lilerin çokça 'silah' ve 'savaş' kavramlarını kullandığına dikkat çekti. Paylaştığı fotoğraflarla ilgili "AKP İlçe Başkanı Korkut'un makam odasında, koltuğunun hemen yanında uzun namlulu bir silahın olduğu görülüyor. Korkut, kendisini ziyarete gelen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'le sohbet ederken, uzun namlulu silah da yanlarında duruyor. Bu tablo, düşündürücü olduğu kadar ürkütücü... Bir siyasi partinin ilçe başkanı, makam odasına bu silahı niye sokar? Ve bu silahla neden fotoğraf çektirir?" yorumunu yapan Yarkadaş şunları söyledi: 

"Önce Başbakan Binali Yıldırım, referandumda hayır oyu vereceklerin bertaraf edileceğini söyledi. Sonra Manisa İl Başkan Yardımcısı ile AKP Avusturya yöneticisi, iç savaş tehdidinde bulundu. Ardından Bilal Erdoğan'ın dünürü Orhan Uzuner, silahlanma çağrısı yaptı. Şimdi de Küçükçekmece İlçe Başkanı ve Akp'li belediye başkanı, ilçe binasında uzun namlulu silahın başında muhabbet ederken fotoğraf çektiriyor. Akp üst yönetimi, kime hangi mesajı vermek istiyor? Uzun namlulu silah, ilçe binasına niye sokuluyor? AKP yönetimi neyin hazırlığını yapıyor?"

Yarkadaş şu fotoğrafı paylaştı:

1-2-002.jpg2-004.jpeg

ÇADIR DEVLETİ 
Uzun namlulu silahın ilçe binasına sokulmasının hiçbir haklı gerekçesi olamayacağını belirten Yarkadaş, "Türkiye, herkesin kendi önlemini aldığı bir çadır devletine mi dönüştürülmek isteniyor?" diye sordu. AKP yönetiminin 15 Temmuz darbe girişimini bahane ederek taraftarlarını silahlandırmaya yönelik kuşkuların giderek arttığını belirten Yarkadaş, "Bu yoldan derhal dönün. Türkiye'yi ateşe atmayın, demokratik teamüllerden sapmayın" dedi.

Silah kullanma tekelinin sadece asker ve poliste olduğunu hatırlatan Yarkadaş, AKP yönetiminden konuya ilişkin ciddi bir açıklama beklediklerini de söyledi. ?