AKP’li belediyeden 9 milyon TL’lik adrese teslim temizlik ihalesi

AKP’li belediyeden 9 milyon TL’lik adrese teslim temizlik ihalesi

Geçen yıllarda 100 milyon lirayı aşan araç kiralamasıyla gündeme gelen AKP’li Şehitkamil Belediyesi tartışma yaratacak bir araç kiralama ihalesine daha imza attı.Şehitkamil Belediyesi doğal afet ve salgın hastalıklarda kullanılan...

Geçen yıllarda 100 milyon lirayı aşan araç kiralamasıyla gündeme gelen AKP’li Şehitkamil Belediyesi tartışma yaratacak bir araç kiralama ihalesine daha imza attı.

Şehitkamil Belediyesi doğal afet ve salgın hastalıklarda kullanılan 21b maddesiyle yaptığı ihale sonucunda temizlik ve park hizmetlerinde kullanılmak üzere 3 aylığına kiraladığı araç ve iş makinelerine yaklaşık 9 milyon lira ödeyecek. İhaleye tek teklif veren Güney Atık ve Yeşil Alanı Yönetim şirketi ihaleyi kazandı. Şirketin ortakları arasında yer alan Turgut Kaygun’un eski AKP Şehitkamil İlçe Başkan Yardımcısı olduğu belirtiliyor.

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, Gaziantep’in 760 bin nüfuslu Şehitkamil ilçesinde belediyenin geçen yıllarda 100 milyon lirayı aşan araç kiralaması yapması da dikkat çekmişti. Kiralanan araçlardan bazılarının eski AKP Şehitkamil İlçe Başkan Yardımcısı olduğu belirtilen Turgut Kaygun’un ortak olduğu Güney Atık ve Yeşil Alan Yönetimi Şirketi’nden alındığı ortaya çıkmıştı. Tasarruf çalışmaları kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan kiralık araçların yüzde 30’u da tasarruf tedbirleri kapsamında 2018 yılında iade edilmişti. Araçlar arasında makam araçları da bulunuyordu.

AYNI ŞİRKET

İlçe belediyesi tüm bu gelişmelerin ardından tartışma yaratacak bir ihaleye daha imza attı. Şehitkamil Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü 17 Aralık 2019 tarihinde temizlik ve park bakım hizmetlerinde kullanılmak üzere doğal afetler ve salgın hastalıklar durumunda kullanılan 21b maddesine göre 3 ay süreyle araç ve iş makinesi kiralama ihalesi yaptı. İhalenin yaklaşık maliyeti 9 milyon 606 bin olarak belirlendi. İhaleyi tek teklif veren Güney Atık ve Yeşil Alan Yönetimi İnşaat Ticaret Anonim Limited Şirketi 8 milyon 625 bin bedelle kazandı. 1 Ocak 2020’de başlayan kiralama 31 Mart 2020’de son bulacak.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika