AKP’li Belediye’den bir araç kiralama ihalesi daha!

AKP’li Belediye’den bir araç kiralama ihalesi daha!

Milyonlarca liraya kiraladığı araçlarla gündeme gelen AKP’li Şehitkamil Belediyesi’nin, aynı şirkete üç ay süreyle iki ihale verdiği, şirketten iki

Milyonlarca liraya kiraladığı araçlarla gündeme gelen AKP’li Şehitkamil Belediyesi’nin, aynı şirkete üç ay süreyle iki ihale verdiği, şirketten iki ayrı ihalede kiraladığı araçlar için milyonlarca lira ödediği ortaya çıktı.

Gaziantep’in 760 bin nüfuslu Şehitkamil ilçesinde belediyenin geçen yıllarda 100 milyon lirayı aşan araç kiralaması yapması dikkat çekmişti. Kiralanan araçlardan bazılarının eski AKP Şehitkamil İlçe Başkan Yardımcısı Turgut Kaygun’un ortak olduğu Güney Atık ve Yeşil Alan Yönetimi Şirketi’nden alınmıştı. Tasarruf çalışmaları kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan kiralık araçların yüzde 30’u 2018 yılında iade edilmişti. Araçlar arasında makam araçları da bulunuyordu.

Cumhuriyetten Hazal Olcak'ın haberine göre, Şehitkamil Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü, 17 Aralık 2019 tarihinde temizlik ve park bakım hizmetlerinde kullanılmak üzere doğal afetler ve salgın hastalıklar durumunda kullanılan 21/B maddesine göre 3 ay süreyle araç ve iş makinesi kiralama ihalesi yaptığını önceki gün kamuoyuna duyurmuştuk. İhaleyi tek teklif veren Güney Atık ve Yeşil Alan Yönetimi İnşaat Ticaret Anonim Limited Şirketi 8 milyon 625 bin bedelle kazanmıştı. 1 Ocak 2020’de başlayan kiralama 31 Mart 2020’de son bulacak.

YİNE AYNI ŞİRKET

Aynı şirketin belediyeden bir araç kiralama ihalesi daha aldığı ortaya çıktı. İlçe belediyesi 17 Eylül 2019 tarihinde 2019 yılı ekim - kasım- aralık aylarını kapsayan temizlik ve park bakım hizmetlerinde kullanılmak üzere araç kiralama hizmet alımı işi ihalesi gerçekleştirdi. İhale yine doğal afetler ve salgın hastalıklarda kullanılan 21/ B maddesine göre yapıldı. Yaklaşık maliyeti 16 milyon 698 bin 210 lira olarak belirlenen ihaleye 2 şirket teklif verdi. İhaleyi 14 milyon 751 bin 865 lira bedelle yine Güney Atık ve Yeşil Alan Yönetimi Şirketi kazandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika