AKP'li Cemil Ayvalı, FETÖ itirafına rağmen neden tutuklanamıyor?

CHP'nin hukuçu isimlerinden Ali Mahir Başarır, gazeteciler haber yaptığı için tutuklanırken AKP'li Cemil Ayvalı, FETÖ itirafına rağmen neden tutuklanmadı ...

CHP'nin hukuçu isimlerinden Ali Mahir Başarır, gazeteciler haber yaptığı için tutuklanırken AKP'li Cemil Ayvalı, FETÖ itirafına rağmen neden tutuklanamadığını sordu.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Mecliste, AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı'nın FETÖ ile işbirliği itirafına ilişkin konuştu. Başarır, gazeteciler haber yaptığı için tutuklanırken Ayvalı’nın neden tutuklanmadığını sordu.

CHP’nin hukukçu milletvekillerinden Ali Mahir Başarır AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın FETÖ itirafına rağmen neden tutuklanmadığını Meclis  gündemine taşıdı.

CHP’li Başarır konuyu sosyal medya hesabında da gündeme getirdi. Ali Mahir Başarır Meclis konuşma videosunu da eklediği paylaşımında ‘’FETÖ ile gerçekleri yazan gazeteciler tutuklanıyor, eleştirenler hakkında dava açılıyor. Türkiye’de her kim doğruları söylüyorsa ‘yargı sopası’ ile susturulmaya çalışılıyor. FETÖ ve AKP ilişkisini itiraf edenlerse “Kandırılık” diyor ve hiçbir ceza almıyor! #susmayacagız’’ ifadelerini kullandı.

Başarır, gazeteciler haber yaptığı için tutuklanırken Ayvalı’nın neden tutuklanmadığını sordu. Ayvalı’nın FETÖ itirafına rağmen neden tutuklanmadığını Meclis  gündemine taşıdı.

Politika