AKP''li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara adaylarını açıkladı

AKP''li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara adaylarını açıkladı

AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara''da Cumhur İttifakı''nın 25 adayının 3''ünün MHP''den olduğunu açıkladı.

AKP'nin Ankara'daki ilçe belediye başkan adayları, bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı programda açıklanıyor. Tanıtım toplantısı öncesi salonun önünde bekleyen vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan 25 adayın 3 'ünün Cumhur İttifakı gereği MHP'den olduğunu duyurdu.

Erdoğan özetle şu ifadeleri kullandı: Ankara'da 25 belediye başkan adayımız Cumhur İttifakı gereği MHP'den. Biz başkentimize yakışır bir belediye başkan adayı belirledik. Herhangi biri değil, 5 dönem Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ni yönetmiş biri. Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı... Kadınlara seslenmek istiyorum. Biliyorsunuz kale içeriden fethedilir. Siz kararlı oldukça bu kale düşer.

[Haber görseli]

Salon içerisinde konuşmasına devam eden Erdoğan, şunları söyledi:

Ankara bizi çok sevdi. O yüzden bizi bırakmadı, bırakmıyor, bırakmayacak. Bugün isimlerini milletimizle paylaşacağımız arkadaşlarımızın Ankara'ya yapacakları hizmetlerde daima yanlarında olacağız. Ak Parti kurulduğu günden beri, her an seçime hazır bir partidir. Milletin gönlünde yeri olmayan hiçkimsenin Ak Parti'nin adayı olarak listeye girmesi mümkün değildir. Milletimizle aramızdaki bağın koptuğu gün, bizim de misyonumuzun bittiği gündür.

Yurt-yatak kapasitesini 182 binden 689 bine yükselttik. Bay Kemal "Türkiye'de öğrencilerin kalacağı yurt yok" diyor. Haberi yok. Çünkü klavuzu karga. Sıkıntı burada.

MHP'YE BIRAKILACAK İLÇELER

AKP Ankara'da 25 ilçenin 3'ünde MHP adaylarını destekleyecek. Bu ilçeler Etimesgut, Gölbaşı ve Polatlı olacak. AK Parti, İstanbul'da Maltepe, Beşiktaş ve Silivri ilçelerinde MHP'yi destekleme kararı almıştı. Bu 3 ilçenin adayı da AK Parti'nin cumartesi günü yapılan aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

25 İLÇENİN 20'Sİ AKP'DE 

2014 yerel seçimlerinde Ankara'nın 25 ilçesinin 20'sini AK Parti kazanmıştı. Çankaya ve Yenimahalle'yi CHP, Etimesgut ve Polatlı'yı MHP, Haymana'yı da DP adayı kazanmıştı.

İŞTE O İSİMLER:

Akyurt: Hilal Ayık
Altındağ: Asım Balcı
Ayaş: Burhan Demirbaş 
Bala: Ahmet Boran 
Çankaya: Amber Türkmen
Elmadağ: Gökhan Küçükçelebi
Beypazarı: Tuncer Kaplan
Çamlıdere: Hazım Caner Can
Çubuk: Baki Demirbaş
Evren: Hüsamettin Ünsal
Güdül: Muzaffer Yalçın
Keçiören: Turgut Altınok
Kızılcahamam: Süleyman Acar
Mamak: Murat Köse
Haymana: Özdemir Turgut 
Kahramankazan: Serhat Oğuz
Kalecik: Duhan Kalkan
Nallıhan: İsmail Öntaş 
Pursaklar: Ayhan Yılmaz

Politika