AKP'li Erdoğan: Tehdit öncelikle stratejik ortaklardan geliyor

AKP'li Erdoğan: Tehdit öncelikle stratejik ortaklardan geliyor

Erken seçim kararını aldıktan sonra ilk kez bir canlı yayında soruları cevaplayan AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, erken seçime götüren şartları açıklarken "dış tehdit"lere değindi ve ABD'yi kast ederek "Tehdit öncelikle...

Erken seçim kararını aldıktan sonra ilk kez bir canlı yayında soruları cevaplayan AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, erken seçime götüren şartları açıklarken "dış tehdit"lere değindi ve ABD'yi kast ederek "Tehdit öncelikle stratejik ortaklardan geliyor" dedi.  Erdoğan, NTV'de "Siyasi İşler Özel" programında, Ahmed Arpat, Okan Müderrisoğlu, Serpil Çevikcan ve Mustafa Kartoğlu'nun sorularını cevapladı.
KUZEY SURİYE'DEKİ ÜSLER KİME KARŞIDIR?
Erdoğan NTV canlı yayınında şunları söledi: "Batının tehdit projeksiyonu var. Güneydeki YPG/PKK/DEAŞ bunlar söyleniyor. DEAŞ'a karşı savaştır gibi laflar ediliyor. Nereye kadar buna inanacağız. 5 bin tır ABD buraya silah gönderiyor. 2 bin kargo uçağıyla buraya malum silahlar geliyor. Buraya biliyorsunuz 20 kadar üs var bunlar indiriliyor. Biz şunu düşünüyoruz Kuzey Suriye'de bu üsler kime karşıdır? 911 km sınır kimin sınırı? İkinci derecede olsa olsa İran olabilir, üçüncü derecede Rusya var. Rusya ikinci derece de denilebilir 5 üssü var. Türkiye birinci derece. Türkiye NATO'da değil mi? Biz paramızla ABD'den silah alamıyoruz ama ABD bu teröristlere bu silahları ücretsiz verebiliyor. Demek ki tehdit öncelikle stratejik ortaklardan geliyor. Göbeğimizi kendimiz kestik adımımızı attık."