AKP’li eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı'nın sınavından geçemedi!

AKP’li eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı'nın sınavından geçemedi!

AKP’li Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ,  Adalet Bakanlığı'nın düzenlediği Arabuluculuk Sınavı'nı geçemedi. İki hafta önce yapılan sınava çoğu genç ...

AKP’li Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ,  Adalet Bakanlığı'nın düzenlediği Arabuluculuk Sınavı'nı geçemedi. İki hafta önce yapılan sınava çoğu genç olan hukukçuların yüksek puan alması nedeniyle milletvekilleri sıralamaya giremedi.

Adalet Bakanlığı'nın düzenlediği Arabuluculuk Sınavı, 24 Kasım'da yapıldı. Bu sınava arabulucu olmak isteyen 200 milletvekili de girdi. Vekiller arasında İBB Başkanlığı seçimlerinde dikkat çeken, mesleği avukatlık olan AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da yer alıyordu.

AKP’li Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ 72 puanla başarısız olurken, Arabuluculuk Daire Başkanlığı'nın bağlı bulunduğu Hukuk İşleri Genel Müdürü Hakan Öztatar da sınavı geçemeyen bir başka isim oldu.

Adalet Bakanlığı’nın arabuluculuk sınavına giren 200 milletvekilinden hiçbiri, 91 barajını geçemedi. Aylar boyunca ellerinde hukuk kitaplarını düşürmeyen ve bir kısmı özel kursa giden vekiller barajı yüksek buldu.

200 VEKİL KATILDI

2.5 yıl sonra arabuluculuk sınavı bir kez daha açıldı. İki hafta önce yapılan sınava tüm partilerden yaklaşık 200 milletvekili katıldı. Milletvekillerinin aylar boyunca ellerinde hukuk kitaplarıyla sınava hazırlandığı, bazılarının ise özel olarak kursa gittiği öğrenildi.

Sınav sonuçları önceki gün açıklandı. 100 puan üzerinden yapılan sınavda baraj 91’e yükselince, milletvekilleri taban puanın altında kaldı. 30 bin kişinin katıldığı sınavda 6 bin 271 kişi arabulucu olmaya hak kazandı. Sınavda değerlendirmenin en yüksek puan alandan aşağı doğru yapılacağı bildirilmişti. Çoğu genç olan hukukçuların yüksek puan alması nedeniyle milletvekilleri sıralamaya giremedi.

Son Dakika Haberleri