AKP’li eski vekilden ‘parayla devlet kadrosu satılıyor’ iddiası

AKP’li eski vekilden ‘parayla devlet kadrosu satılıyor’ iddiası

AKP’li eski vekil Abdurrahman Kurt, 'Parayla devlet kadrosu satılıyor' diyerek, Diyarbakır’da kamu kurumlarında kadro için binlerce liralık bir piyasanın oluştuğunu iddia etti.Eski AKP milletvekili ve eski İl Başkanı 'parayla...

AKP’li eski vekil Abdurrahman Kurt, 'Parayla devlet kadrosu satılıyor' diyerek, Diyarbakır’da kamu kurumlarında kadro için binlerce liralık bir piyasanın oluştuğunu iddia etti.

Eski AKP milletvekili ve eski İl Başkanı 'parayla devlet kadrosu satılıyor' iddiasında bulundu. Abdurrahman Kurt, Diyarbakır’da kamu kurumlarına kadroların binlerce liraya satıldığını vurguladı. Kurt, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Diyarbakır’da kamu kurumlarında eleman alımında Devlet Su İşleri (DSİ) için 80 bin lira, havaalanında silahlı güvenlik görevlisi olabilmek için 22 bin lira ödemek gerektiğini öne sürdü.

AKP eski Diyarbakır İl Başkanı olan Kurt, ayrıca TBMM’nin 23. Dönemi’nde milletvekili olarak görev yaptı. Kurt, çözüm sürecinde oluşturulan 63 kişilik ‘Akil İnsanlar Heyeti’nde de görev aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika