AKP’li meclis üyesi: 94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti

AKP’li meclis üyesi: 94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti

Malatya'nın Akçadağ ilçesi AKP’li Meclis Üyesi Cumali Doğan, sosyal medyada yaptığı referandum paylaşımında “94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti. Tabii ki evet'' ifadelerini kullandı. AKP’li Doğan'ın bu paylaşımına...

Malatya'nın Akçadağ ilçesi AKP’li Meclis Üyesi Cumali Doğan, sosyal medyada yaptığı referandum paylaşımında “94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti. Tabii ki evet'' ifadelerini kullandı. AKP’li Doğan'ın bu paylaşımına büyük tepki gelmesi üzerine AKP İl yönetimi Doğan’ın savunması isteyip disiplin kuruluna sevk etmek zorunda kaldı. Doğan AKP’den ihraç edildi.

AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, Doğan’ın savunmasında Atatürk ve İnönü’yü hedef alarak paylaşım yapmadığını sadece başka birinin yaptığı paylaşımı paylaştığını öne sürdüğünü kaydederek, "Disiplin kuruluna sevki ile parti ile ilişkisinin kesilmesine oy birliği ile karar verildi" dedi.

DHA’nın haberine göre CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise tepki gösterdiği paylaşımı nedeniyle AKP’li Doğan hakkında suç duyurusunda bulunulacağını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem