AKP'li Özdağ; 'Kılıçdaroğlu ile Bahçeli'yi darbe girişiminden ben haberdar ettim'

AKP'li Özdağ; 'Kılıçdaroğlu ile Bahçeli'yi darbe girişiminden ben haberdar ettim'

AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 15 Temmuz akşamı darbe girişimi haberini ilk kendisinin verdiğini açıkladı.Özdağ,...

AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 15 Temmuz akşamı darbe girişimi haberini ilk kendisinin verdiğini açıkladı.

Özdağ, "Darbe gecesini Başbakan'a haber veren adam benim. Saat 21.00'de. Kılıçdaroğlu'nu arayan, Bahçeli'yi arayan benim" dedi.

"Siz nereden haber aldınız?" sorusuna "Kaynağımı söylemem" cevabını veren Selçuk Özdağ, "Darbe gecesi Çankaya Köşkü'nde çok şeyler yaptım. Çok fazla piyasaya anlatmadım bunları. Ama dün bir röportajda söyledim. "Televizyonlara çıkalım" diyen benim. "Meclis'e gidelim ölelim" diyen benim. Benliğime tövbe. Ama tarihe not düşmek adına söylüyorum. O gece çok önemli şeyler yaptım" diye konuştu.

Konferansın ardından darbe girişimi bilgisi alması sonrası yaptığı telefon görüşmelerini anlatan Milletvekili Özdağ, "Ümit Özdağ ile görüştüm. Ümit Özdağ, 'özel kalem müdürüyle görüştüm' dedi. Şu an Sayın Bahçeli 'MHP Genel Merkezi ışıklarını yakın' diyormuş. Kendisi de bir bildiri hazırlıyor. 'Darbeye karşı seçilmiş hükümetten yanayız' ifadesini kullanıyor. 'Seçilmiş Cumhurbaşkanından yanayız'. Sayın Kılıçdaroğlu'na Engin Altay ile ulaştım. Engin Altay bana döndü. 'Kim yapıyor darbeyi' dedi. 'Paralelciler yapıyorlar' dedim. Çünkü ben hemen paralelcilerin olduğunu anlamıştım. Bana gelen bilgi o doğrultudaydı. Ardından da tekrar aradı beni. 'Sayın Kılıçdaroğlu da 'Darbeye karşı seçilmiş hükümetten yanayız. Seçilmiş cumhurbaşkanından yanayız. Beraberiz, birlikteyiz' dedi. Daha sonra yine MHP'den Ümit Özdağ arayarak 'Direnin' dedi. 'Biz direniyoruz, siz de direnin' dedim" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika