AKP'li seçmene kritik anket sorusu: Erdoğan'dan sonra AKP'de kim lider olmalı...

AKP'li seçmene kritik anket sorusu: Erdoğan'dan sonra AKP'de kim lider olmalı...

AKP şeçmenine 26 ilde 'Erdoğan sonrası AKP' sorusu soruldu. Ankette hiç bir isim tek başına yüzde 40'ın üzerinde oy alamadı.

AKP şeçmenine 26 ilde 'Erdoğan sonrası AKP' sorusu soruldu. Ankette hiç bir isim tek başına yüzde 40'ın üzerinde  oy alamadı.  AKP kulislerinde "En çok oy alan iki isim toplamı kongre kazandıracak kadar delege elde eder mi?" şimdi bu soru tartışılıyor.

AKP seçmenine soruldu: Erdoğan'dan sonra partinin başına kim geçsin? 26 ilde telefonla anket metodu ile yapılan araştırmada AK Parti seçmenine "Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra AKP'nin başına kim geçmeli?" sorusu soruldu. Ankete katılanların yüzde 38'i tercihini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yana kullandı. 

erdogan-2-001.jpg

Artıbir Araştırma Şirketi'nin hazırladığı Ağustos ayı 'Türkiye'nin Gündemi' araştırmasında AKP seçmenine "Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra AKP'nin başına kim geçmeli?" sorusu yöneltildi.

BAKAN SOYLU'YU İSTİYORLAR

26 ilde telefonla anket metodu ile yapılan araştırmaya katılanların yüzde 38.2'si Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonra partinin başına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçmesini istiyor. 

ak-parti-secmenine-soruldu-cumhurbaskani-erdogan-13482442-3699-mjpg-001.jpg

BAKAN KOCA İKİNCİ SIRADA

Koronavirüs süreci döneminde ortaya performansla dikkatleri üzerine çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın partinin başına geçmesini isteyenlerin oranı ise yüzde 17.8'de kaldı.
 

Etiketler :