AKP’li trol Fatih Tezcan hakim karşısında Atatürkçü oldu!

AKP’li trol Fatih Tezcan hakim karşısında Atatürkçü oldu!

Atatürk ve cumhuriyet düşmanlığıyla tanınan AKP’li trol Fatih Tezcan, Bodrum'da hakim karşısına çıkarıldı. Sorgusunda Atatürk'e hakaret

Atatürk ve cumhuriyet düşmanlığıyla tanınan AKP’li trol Fatih Tezcan, Bodrum'da hakim karşısına çıkarıldı. Sorgusunda Atatürk'e hakaret etmediğini savunan Tezcan, "Atatürk'e hakaret edene kadar bana küfür edin, daha iyidir, kabulümdür. Mustafa Kemal'e küfür veya hakaret etmek Müslüman'ın öncelikle kendi davasına ihanetidir" ifadelerini kullandı.

Sözcü gazetesinden Can Özçelik'in haberine göre, Mustafa Kemal Atatürk'e hakaretten yargılandığı davada ifade vermediği için hakkında yakalama kararı bulunan Fatih Tezcan, Bodrum'da gözaltına alındı.

"ATATÜRK'E HAKARET EDENE KADAR BANA KÜFÜR EDİN"

30 Nisan'da Bodrum Asliye Ceza Mahkemesi'nde ifadesi alınan Tezcan, "Ben asla ve kimseye hakaret etmem" dedi.

"Sorguya konu yazı ve paylaşımlarım gazetecilik mesleğimle ilgilidir" diyen Tezcan, ifadesinde şunları söyledi:

"Mustafa Kemal'e küfür veya hakaret etmek, Müslüman'ın öncelikle kendi davasına ihanetidir. ‘Atatürk'e hakaret edene kadar bana küfür edin, daha iyidir, kabulümdür' diyen şahsımın, hiçbir şartta kastı tahkir (onur kırma) yoktur…"

​Habere göre, ifadesinin ardından serbest bırakılan Tezcan'ın Muğla Açık Cezaevi'nde hükümlü olduğu yönünde tutanak yazıldığı ortaya çıktı.

Hakkındaki yakalama kararını uygulamak için 4 Mayıs'ta Tezcan'ın adresine giden polislerin 'Yapılan araştırma neticesinde Muğla Açık Cezaevinde hükümlü olduğu bilgisine ulaşıldı' şeklinde tutanak tuttuğu anlaşıldı.