AKP'li vekil partisine çaktı: Yüzyıllık Kürt korkularıyla hareket ediyoruz!

AKP'li vekil partisine çaktı: Yüzyıllık Kürt korkularıyla hareket ediyoruz!

Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki, AKP iktidarının yanlış Suriye politikasını eleştirdi ve gündemdeki Menbiç konusu köşesine taşıdı.Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın Antalya’da Rus ve ABD’li Genelkurmay Başkanları...

Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki, AKP iktidarının yanlış Suriye politikasını eleştirdi ve gündemdeki Menbiç konusu köşesine taşıdı.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın Antalya’da Rus ve ABD’li Genelkurmay Başkanları ile yan yana gelmesiyle ilgili, "Biri yanına Esad’ın ordusunu, öbürü de PYD’yi aldı ve Menbiç’te bize karşı birleştiler.  Bizimle fotoğrafta girdikleri ittifak arazide dağıldı" diye yazan Akif Beki, "Bir sabah Esad’ı PYD’ye tercih ederken yakalamayalım mı kendimizi! Menbiç’te PYD bayrağı dalgalanacağına, Esad bayrağı görmeyi memnuniyetle karşılamaya başlamayalım mı!" ifadelerini kullandı.

'MİROĞLU'NDAN BANA MESAJ GELDİ'
"Ankara ''PYD gitsin de yerine Esad gelirse gelsin, razıyız’ noktasına geldi... Vaktiyle tehditlerden tehdit beğenmediği için Türkiye şimdi en tehlikelisiyle karşı karşıya; korktuğu tehditlerin ikisi yani Esad’la PYD birden başa gelebilir" diye yazan Akif Beki, "Öngörüp tedbirli olmaz mıydık" sorusunu daha önce de sorduğunu ifade etti ve AKP’li Orhan Miroğlu’nun kendisine attığı mesajı köşesinde şöyle yazdı:

"Cevabı, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’ndan cep telefonuma kısa mesaj olarak geldi.

Diyor ki ''Hayır öngöremezdik, çünkü Türkiye Ortadoğu’da bir stratejiyle değil, yüzyıllık ''Kürt korkularıyla’ hareket ediyor. Ve bu korkular, bizim elimizi kolumuzu bağlamaktan başka bir işe yaramıyor...’

Haksız mı?"

Beki’nin mesajına yer verdiği AKP’li vekil Orhan Miroğlu’nun da, hükümetin Suriye politikasını eleştirmesi ve "Kürt korkularıyla hareket ediyor" demesi dikkat çekti.

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL