AKP'li vekilden Erdoğan için padişah benzetmesi

AKP'li vekilden Erdoğan için padişah benzetmesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Osmanlı Padişahı 2'nci Abdülhamid'i anmak için Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda, 'Vefatının 100'üncü yılında Sultan 2'inci Abdülhamid Han' isimli söyleşi düzenledi.Söyleşiye, 'Payitaht...

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Osmanlı Padişahı 2'nci Abdülhamid'i anmak için Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda, 'Vefatının 100'üncü yılında Sultan 2'inci Abdülhamid Han' isimli söyleşi düzenledi.

Söyleşiye, 'Payitaht Abdülhamid' dizisinin yandaş danışmanı ve yandaş oyuncuları ile Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin de katıldı.

Kemal Yılmaztekin, 2'nci Abdülhamid'in Osmanlı İmparatorluğu'nun var olma mücadelesinde tarihe damgasını vurduğunu, 33 yıl tahtta kaldığı zorlu süreci 'Ulu Hakan' unvanıyla taçlandırdığını' söyleyerek, dizi oyuncularına teşekkür etti. İmparatorluğun borçlarına karşılık toprak isteyenlere 2'nci Abdülhamid'in ''Bu topraklar kanla alındı, ancak kanla verilir'' diye yanıt verdiğini söyleyen Yılmaztekin, 2'nci Abdülhamid ile AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında benzerlikler kurarak şunları söyledi:

'KATIKSIZ VATAN HAİNLİĞİDİR'
''Altı asır boyunca İslam'a sancaktarlık, ümmete mihmandarlık yapmış bu milleti, köklerine bigâne hale getirmeye çalışanlar, bizler burada olduğumuz sürece bunu asla başaramayacaktır. Bizler biliyoruz ki; ecdat düşmanlığı konusunda paydaş mahfiller, dün Abdülhamid Han'a nasıl iftira atıyor ve saldırıyorlarsa, bugün de aynı kampanya ve kumpasları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için yürütüyorlar. Yerli ve milli duruştan duydukları rahatsızlığı, ortak bir nefret diline dönüştürerek, geniş kitleleri etki altına almaya çalışmak, dün de vatan hainliği idi, bugün de katıksız vatan hainliğidir.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem