AKP’li vekilden Trabzon’daki linç girişimine tepki

AKP’li vekilden Trabzon’daki linç girişimine tepki

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, 'Kürdistan' yazılı atkı ile fotograf çektiren ve atkıya tepki gösterenlerle aralarında arbede yaşayan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nden (IKBY) 9 Irak uyruklunun sınır dışı edilmesine...

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, 'Kürdistan' yazılı atkı ile fotograf çektiren ve atkıya tepki gösterenlerle aralarında arbede yaşayan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nden (IKBY) 9 Irak uyruklunun sınır dışı edilmesine tepki gösterdi. Yeneroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Linç girişimine maruz kalmış olmaları yetmiyormuş gibi turistlerin bir de suçlu muamelesi görmeleri kabul edilemez" dedi.

Yeneroğlu, dünyanın birçok yerinde Türkiye bayrağı ile çekilen fotoğrafları paylaşırken, "PKK terörü gerekçe gösterilerek suçun gerekçelendirilmesi söz konusu bile olamaz. Kurulan bağlantı ancak cehalet örneğidir" ifadelerini kullandı.

Yeneroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Trabzon'da gerçekleşen linç girişimi gerçekten korkunç. Al bayrağımızla dünyanın her yerinde nasıl özgür biçimde fotoğraf çektiriyorsak, Kuzey Irak'tan gelen Kürtlerin de kendi bayraklarıyla fotoğraf çektirmelerinde bir sakınca olamaz. Ülkemizin imajı açısından tam bir facia.