AKP''li yazardan çok tartışılacak öz eleştiri: Ak Parti ANAP gibi...

AKP''li yazardan çok tartışılacak öz eleştiri: Ak Parti ANAP gibi...

AKP''ye yakın Akit gazetesii yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP’yi uyararak, “Eğer bunlar sistemden atılıp, hesap sorulmazsa, söylüyorum, ‘içimizdeki bu beyinsizler yüzünden’ yerel seçimlerde durum daha da kötü olur. Dahasını da söyleyeyim, devam eden süreçte AK Parti ANAP gibi dağılır gider” diye yazdı.

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak , bugünkü köşesinde 24 Haziran seçim sonuçlarına ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Yazısında AKP’yi sert bir dille eleştiren ve partinin 24 Haziran’dan kötü bir sonuçla çıktığını söyleyen Abdurrahman Dilipak , AKP’yi şu cümlelerle uyardı;

"BIÇAK SIRTI BİR KAZANÇ SÖZ KONUSU"
"Geçmiş olsun. Zor bir sınav verildi. Allah’a şükürler olsun ki halkın korktuğu olmadı. Bıçak sırtı bir kazanç söz konusu. Kim bilir belki de böyle olması iyi oldu. Artık bazı gerçekler bütün çıplaklığı ile görünür oldu. Ve en üst seviyede “yalnız adam”ın ifade ettiği gibi “Mesaj alınmış” olmalı."

"Bu sonucu görmek zor değildi. Ama birileri görmek istemedi. Ya da birileri gerçekleri maskeledi. Çünkü işlerine gelmiyordu. Har vurup harman savurdular. Hatta “belki bundan sonra bu mevkilerde olmayız” diye kendi adamlarını sisteme sokmaya çalıştılar, hapur hupur yerken de üstlerine başlarına döktüler. Zaten bir süredir de, “kimse bize hesap soramaz” havalarında aleni hale gelmişti bu işler."

“İÇİMİZDEKİ BU BEYİNSİZLER YÜZÜNDEN"
"Konuşmak isteyenlerin sesi kısıldı. Korkutuldu, fitne çıkartmakla suçlandı, “yoksa sen de mi..” uyarıları yapıldı. Birileri kendilerini “la yüs’el sanıyordu”. Eğer bunlar sistemden atılıp, hesap sorulmazsa, söylüyorum, “içimizdeki bu beyinsizler yüzünden” yerel seçimlerde durum daha da kötü olur. Dahasını da söyleyeyim, devam eden süreçte AK Parti ANAP gibi dağılır gider. O zaman, bugün söz dinlemeyen, ayağı yerden kesilmiş, para ve makam hırsı gözlerini bürümüş birileri gizlenecek yer ararlar. Allah yardım etti de yola devam ediyoruz. Yoksa kimsenin kazandığı yok. CHP de, İyi Parti de, MHP de, HDP de “kazandık” diyor ama kazın ayağı öyle değil. İttifak oyları dışında bakın, AK Parti mevcut hali ile tek başına mecliste salt çoğunluğa sahip değil. Bu bir başarı mı? İttifak oyu ile ancak başkanlıkta ilk turda % 51’i geçiyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika