AKP’liler oy verecek mi? Abdullah Gül ve Ali Babacan için çarpıcı anket

AKP’liler oy verecek mi? Abdullah Gül ve Ali Babacan için çarpıcı anket

Optimar Araştırma Şirketi’nin 25-31 Ocak tarihleri arasında 26 ilde 2 bin 317 kişi üzerinde yaptığı anket verilerinde ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Optimar Araştırma Şirketi’nin 25-31 Ocak tarihleri arasında 26 ilde 2 bin 317 kişi üzerinde yaptığı anket verilerinde ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Abdullah Gül ile AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan son tura kalsa kime oy verecekleri konusunda CHP ve İYİ Partililerin çok büyük oranı 'kararsızım' cevabı veriyor. Abdullah Gül ve Ali Babacan'a oy vermeyi düşünenlerin oranı ise çok daha çarpıcı.

Optimar Anketi'nin sonuçlarını Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi yazdı.

işte o yazıdan çarpıcı bölümler:

Abdullah Gül CHP seçmeninin gönlünü kazanmaya çalışıyor

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP ve HDP seçmeninin gönlünü kazanmaya dönük açıklamalar yapmaya devam ediyor. Gül’ün Cumhurbaşkanı adaylığı gündeme gelince CHP’liler ayaklanmışlardı. Gül, 2023’te aynı direnişle karşılaşmamak için Erdoğan neyi destekliyorsa ona karşı çıkıyor.

CHP'LİLER 'İÇİMİZDEN BİRİ OLSUN' DİYOR

CHP milletvekilleriyle konuşuyorum. Bir grup milletvekili Gül’e karşı tavrını sürdürüyor. Ekrem İmamoğlu’nu destekleyenler “CHP içinden biri olsun” diyor. Muharrem İnce ise iddiasını koruyor. Tabii bu işin bir de ‘Millet İttifakı’ boyutu var. (...) Cumhurbaşkanı adayı konusunda ‘Millet İttifakı’nda Kılıçdaroğlu ile Gül ve Akşener ile İmamoğlu ekseninden söz ediliyor.

CHP VE İYİ PARTİ TABANI GÜL VE BABACAN İÇİN NE DİYOR?

Abdullah Gül’e CHP tabanı da mesafeli duruyor. Hilmi Daşdemir’in başkanı olduğu Optimar Araştırma Şirketi’nin 25-31 Ocak tarihleri arasında 26 ilde 2 bin 317 kişi üzerinde yaptığı araştırmada ilginç sonuçlar yer alıyor. “Abdullah Gül ile Erdoğan son tura kalsa kime oy verirsiniz?” diye sorulduğunda CHP’lilerin yüzde 70.9’u, İYİ Partililerin ise yüzde 58.4’ü kararsız olduğunu ifade ediyor. Ali Babacan’la ilgili de benzer sonuçlar çıkıyor. CHP’lilerin yüzde 69.5’i, İYİ Partililerin ise yüzde 52.7’si kararsız çıkıyor.

GÜL VE BABACAN'A OY VERİRİM DİYEN AKP'LİLERİN ORANI KAÇ?

İlginç olan, “Abdullah Gül’e ve Ali Babacan’a oy veririm” diyen AK Partililerin oranı. AK Partililerin yüzde 2.1’i Gül’e, 2.2’si ise Babacan’a oy vereceğini söylüyor. Gül ve Babacan CHP’lileri kazanamadıkları gibi, AK Partilileri de kaybetmişler.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika