AKP’lilerin saldırdığı HAZİRAN üyelerine beraat!

AKP’lilerin saldırdığı HAZİRAN üyelerine beraat!

İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Kocamustafapaşa semtinde, açtıkları standa AKP’lilerin saldırması sonucu gözaltına alınan ve haklarında ''polise mukavemet, direnme’ suçlamasıyla dava açılan 9 Birleşik Haziran Hareketi...

İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Kocamustafapaşa semtinde, açtıkları standa AKP’lilerin saldırması sonucu gözaltına alınan ve haklarında ''polise mukavemet, direnme’ suçlamasıyla dava açılan 9 Birleşik Haziran Hareketi (HAZİRAN) üyesi beraat etti.

HAZİRAN, 2 Mayıs 2015’te Kocamustafapaşa’da stand açmış, AKP’liler "Hırsız, katil AKP" yazılı dövizi taşıyan HAZİRAN’cılara saldırmıştı. AKP'lilerin saldırısının ardından polis, 12 HAZİRAN üyesini gözaltına almış, saldırı sırasında saldırganlardan biri belindeki tabancayı göstererek HAZİRAN üyelerini tehdit etmişti.

Polis ve AKP’lilerin ortak düzenlediği ikinci saldırı sonrasında ise HAZİRAN ve FKF üyesi 15 kişi daha gözaltına alınmıştı.

SALDIRIYA UĞRAYANLARA DAVA AÇILDI!

İleri Haber’den Meryem Yıldırım’ın haberine göre, AKP’lilerin saldırısına uğramalarına ve mağdur konumda olmalarına rağmen haklarında ''polise mukavemet’ ettikleri iddiasıyla dava açılan 9 HAZİRAN üyesinin davası dün İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Mahkeme ''Sanıklar hakkında görevi yaptırmamak için direnme suçundan cezalandırılmaları için kamu davası açılmış ise de, atılı suçu sanıkların işlediğine dair her türlü şüpheden uzak, kesin ve yeterli delil elde edilemediği’ni ifade ederek 9 HAZİRAN üyesinin beraatine karar verdi.

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Politika