AKP’nin Beyoğlu’ndaki itirazlarından sonra Kadıköy itirazı da reddedildi

AKP’nin Beyoğlu’ndaki itirazlarından sonra Kadıköy itirazı da reddedildi

AKP'nin İstanbul Beyoğlu'nda Büyükşehir Belediye seçimine ilişkin yaptığı itirazların tümü reddedildi. AKP'nin İstanbul Beyoğlu'nda Büyükşehir Belediye

Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu, AKP Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş tarafından yapılan 43 sandığa yönelik itirazı, soyut iddialardan oluşması, hiçbir delil ve belgeye dayanmaması sebebiyle reddetti. AKP Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından yapılan ‘İstanbul Büyükşehir Başkanlığına ait oy pusulalarının tümünün yeniden sayılması’ talebini de Kadıköy 3. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından reddedildi.

Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu, AKP Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş tarafından 3 ayrı dilekçe ve ekleriyle sunulan 43 sandığa ilişkin itirazı reddetti.

İlçe Seçim Kurulu, itirazın soyut iddalardan oluşması, hiç bir delil ve belgeye dayanmaması sebebiyle reddedildiğini belirtti.

<>

<>

<>

CHP'li Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından "AKP'nin İstanbul Beyoğlu'nda Büyükşehir Belediye seçimine ilişkin yaptığı itirazların tümü, soyut iddialara dayandığı için İlçe Seçim Kurulu'nca REDDEDİLMİŞTİR." sözleri ile itirazların reddedildiğini duyurdu.

AKP’NİN KADIKÖY İTİRAZI DA REDDEDİLDİ

Kadıköy 3. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, AKP Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından yapılan ‘İstanbul Büyükşehir Başkanlığına ait oy pusulalarının tümünün yeniden sayılması’ talebini reddetti.

AKP Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş’un yaptığı başvuru üzerine, Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu tarafından verilen kararda şöyle denildi:

<>

<>

<>

“AK Parti Beyoğlu İlçe Teşkilatının 3 ayrı dilekçesi ile geçersiz sayılan oy pusulalarının yeniden sayılması, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’a verilen ve geçersiz sayılan 4 bin 971 oyun geçerli sayılması ve maddi hatalar nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına ilişkin pusulaların yeniden sayılmasını talep ettiği, bu taleplerin soyut iddia dışında hiçbir delil ve belgeye dayanmadığı, parti temsilcileri ve sandık kurulu memur üyesi huzurunda düzenlenip imzalanan tutanakların aksini ispatlayacak belge bulunmadığı, yerinde görülmeyen taleplerin reddine” denildi.

kadıköy

<>

<>

AKP İstanbul'un 39 ilçesinde itiraz etmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika