AKP’nin ''çizgisi’ konusunda kafa karıştıran açıklama: AKP kimin yanında?

AKP’nin ''çizgisi’ konusunda kafa karıştıran açıklama: AKP kimin yanında?

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Haberaks TV’de Onur Nurdemir ile Artı İfade programına katıldı. Erhan Usta bu programda, “Anayasa değişikliği içinde MHP'nin ve milletimizin hassas olduğu üniter-milli devlet yapısıyla ilgili...

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Haberaks TV’de Onur Nurdemir ile Artı İfade programına katıldı. Erhan Usta bu programda, “Anayasa değişikliği içinde MHP'nin ve milletimizin hassas olduğu üniter-milli devlet yapısıyla ilgili hiçbir kuşku yok. En hassas olduğumuz konularda şu an için gelinen noktada AK Parti, MHP'nin çizgisine geldi'' ifadelerini kullandı.  

AYNISINI DOĞU PERİNÇEK DE SÖYLEMİŞTİ

Usta’nın bu ifadesi, akıllara Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in geçmişte Aydınlık Gazetesi’nde yazdığı yazıyı getirdi. Doğu Perinçek, 7 Kasım 2015 tarihli “Vatan Savaşını kazanmak için doğru mevzilenme'' adlı yazısında, “AKP yönetimi, Açılım siyasetinden vazgeçti ve Vatan Partisi’nin yıllardır savunduğu mevziye geldi'' ifadelerini kullanmıştı.

Bu yazı, kamuoyunda ve Aydınlık Gazetesi içinde tartışma yaratmış, bu konuda Perinçekle tartışmaya giren Mehmet Ali Güller’in yazılarına son verilmişti.

BAHÇELİ İLE PERİNÇEK ARASINDA DA ''ERDOĞAN’ POLEMİĞİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Doğu Perinçek arasında da başkanlık referandumu konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olma konusunda tartışma yaşanmıştı. Devlet Bahçeli, başkanlık sistemine “evet'' demelerine gösterilen tepkilere yanıt olarak başkanlık referandumunda “Hayır'' diyeceklerini açıklayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in adını vererek yanıt vermişti.

Bahçeli, 7 Şubat’ta, “Eğer Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşları ile Recep Tayyip Erdoğan arasında tercih hakkımız olsa Sayın Erdoğan'ın yanında oluruz'' ifadelerini kullanmıştı.

Bu ifadelere aynı gün Doğu Perinçek Çin’den yanıt vermişti. Perinçek, “Bir tercihten bahsetmektedir MHP’nin Genel Başkanı. Erdoğan’ı tercih etseler de Doğu Perinçek’i tercih etmiş olurlar. Çünkü Erdoğan’ın başında bulunduğu Adalet ve Kalkınma Partisi, birçok konuda Vatan Partisi’nin savunduğu siyasetlere gelmiştir'' ifadelerini kullanmıştı.

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika