AKP'nin eski-yeni bakanları bir araya geliyor: Arınç, Çelik, Ergin de davetli...

AKP'nin eski-yeni bakanları bir araya geliyor: Arınç, Çelik, Ergin de davetli...

3 Kasım 2002'den 1 Kasım 2015'e, yani 58. Hükümet'ten 65'inci hükümete kadar bütün bakanlar 31 Ağustos Perşembe günü Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek.ÖNERİ ESKİ BAKANDAN GELDİHabertürk'te yer alan habere göre, öneri...

3 Kasım 2002'den 1 Kasım 2015'e, yani 58. Hükümet'ten 65'inci hükümete kadar bütün bakanlar 31 Ağustos Perşembe günü Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek.

ÖNERİ ESKİ BAKANDAN GELDİ

Habertürk'te yer alan habere göre, öneri yine eski bir bakandan geldi. Başbakan Binali Yıldırım da kendisine sunulan öneriyi kabul etti. Buluşmanın adresi olarak da Çankaya Köşkü olarak belirlendi. Davetiyeler de gönderilmeye başlandı.

 ARINÇ DA DAVET EDİLEN İSİMLER ARASINDA

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin davet edilen isimler arasında. Bu isimlerin davete icabet edeceği de öğrenildi.

DAVET EDİLMEYEN İSİMLER

Eski Dışişleri Bakanı ve partinin kurucuları arasında yer alan ancak bir gazeteye verdiği röportaj nedeni ile partiden ihraç edilen Yaşar Yakış olmayacak. İstifa eden eski Kültür Bakanı Erkan Mumcu, eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay ile eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile Abdüllatif Şener davetiye gönderilmeyen isimler arasında.

FETÖ İLE MÜCADELE DE KONUŞULACAK?

Habee göre, buluşmada, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlayan süreç ve AKP teşkilatındaki çalışmalar ayrıntılı bir şekilde konuşulacak. Başbakan, eski bakanlara 'FETÖ' ile mücadele için neler yapıldığını bundan sonra neler yapılacağını anlatacak ve onlardan destek isteyecek. Kendi bakanlık dönemlerinde tespit edilen isimler varsa ilgili bakanlarla paylaşmasını isteyecek. Ayrıca buluşmada yurtiçi ve sınır ötesinde başta PKK olmak üzere IŞİD'e yönelik yürütülen operasyonlar, Cerablus'a yönelik Fırat Kalkanı harekatı da tüm yönleri ile konuşulacak. 

BİRLİK BERABERLİK GÖRÜNTÜSÜ

Haberde 'AKP'nin 14 Ağustos'taki 15 yıl kutlamasında verdiği 'birlik ve beraberlik görüntüsünden' sonra Çankaya Köşkü'nden yine buna benzer bir görüntü vermek istediği' ifadesi kullanıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika