AKP'nin reklam müziği çalıntı mı?

AKP'nin reklam müziği çalıntı mı?

Partiler 24 Haziran seçim gününe hazırlanırken, reklam filmleri de gelmeye başladı. AKP de “Türkiye VAKti'' sloganı ve “Gel! Birlikte olsun'' mottosu ile bir reklam filmi yayınladı. AKP'nin büyük iddialarla yayınlamaya başladığı...

Partiler 24 Haziran seçim gününe hazırlanırken, reklam filmleri de gelmeye başladı. AKP de “Türkiye VAKti'' sloganı ve “Gel! Birlikte olsun'' mottosu ile bir reklam filmi yayınladı. AKP'nin büyük iddialarla yayınlamaya başladığı reklam filminde dikkat çeken ise, reklamda yer alan arka fon müziği oldu.

'SENİN TANRIN ÖLDÜ'
Çünkü fonda çalan müziğin, epik oyun ve animasyon müzikleri yapan Really Slow Motion’a ait “Your God is dead'' yani “Senin Allah’ın öldü'' adlı eserle bire bir aynı olduğu görüldü. AKP'nin "Türkiye vAKti" sloganı ve "Gel! Birlikte olsun" mottosu ile yayınladığı reklam filminde, ABD ve Fransa, Japonya gibi ülkelerin sancılı modernleşme ve gelişme süreçlerine dikkat çekilirken, halkların ve devletlerin farklı sancılı süreçlerden geçtiğine değiniliyor. 

'YERİNDE SAYAN DEĞİL FARK OLUŞTURAN TÜRKİYE İÇİN'
Atatürk'ün görsellerinin de kullanıldığı reklamda, "Yerinde sayan değil, fark oluşturan Türkiye için" söylemleri yer alıyor. 

Really Slow Motion'a ait Your God is Dead/Senin Allah'ın öldü adlı eser:

AKP'nin "Türkiye vAKti" adlı reklam filmi:

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem