AKP’ye katılan bağımsız belediye başkanıyla ilgili dikkat çeken detay

AKP’ye katılan bağımsız belediye başkanıyla ilgili dikkat çeken detay

31 Mart seçimlerinde AKP'den aday gösterilmediği için bağımsız olarak seçime giren ve kazanan Elazığ Keban Belediye Başkanı'nın yeniden AKP'ye

31 Mart seçimlerinde AKP'den aday gösterilmediği için bağımsız olarak seçime giren ve kazanan Elazığ Keban Belediye Başkanı'nın yeniden AKP'ye katılması dikkat çekti.

AKP Grup Toplantısı'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 belediye başkanının AKP'ye katıldığını duyurup rozetlerini bizzat taktı. AKP'ye katılan beş belediye başkanından biri olan Elazığ Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, 31 Mart seçimlerinde AKP'den aday gösterilmeyince bağımsız olarak seçimlere katıldı ve seçimi kazanıp belediye başkanı oldu. Başkan seçilen Atlı, yeniden AKP'ye katılmış oldu.

ADAY GÖSTERİLMEMİŞTİ

Fethiye Atlı, 31 Mart yerel seçimlerinde AKP' den belediye başkan adayı olarak gösterilmemişti. AKP, Atlı'nın yerine Ömer Kaya'yı başkan adayı olarak gösterirken bağımsız olarak seçimlere giren Atlı, seçimi kazanarak belediye başkanı olmuştu.

EVRAKLARINI TESLİM ETMİŞTİ

Elazığ'ın Keban İlçesi'nin bağımsız belediye başkanı Fethiye Atlı yeniden AKP'ye geçmek için  daha önceden AKP Genel Merkezine giderek AKP'ye geçişi ile ilgili resmi evraklarını teslim etmişti.

ADAY OLMASINI BABASI VASİYET ETMİŞTİ

Fethiye Atlı, 31 Mart seçimlerinden önce gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının 1994 seçimlerinde bağımsız olarak belediye başkanlığına aday olmak istediğini ancak seçimlere 6 ay kala kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdiğini ve bunun üzerine babasının vasiyeti üzerine aday olduğunu duyurmuştu.

Son Dakika Haberleri