AKP’yi karıştıracak Soylu iddiası

AKP’yi karıştıracak Soylu iddiası

Bir Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilinin TBMM bahçesinde, “Reis görevden almasına alır da Bahçeli’yi kızdırmak, üzmek istemediği için Soylu’yu görevden almıyor değil alamıyor” dediği iddia edildi.

Süleyman Soylu’nun Habertürk ve TRT televizyonlarında yaptığı açıklamalar ve Efkan Ala, Selami Altınok, Muammer Güleri hedef alan açıklamaları Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekillerini çok kızdırdı.

Günboyu gazetesinde yer alan habere göre, Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilleri Cumhurbaşkanı’nın bir an önce hükümette revizyon yapması gerektiğini vurguluyor.

Bu arada Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilleri ile Cumhurbaşkanı yani Adalet ve Kalkınma Partisi genel Başkanı arasında köprü görevi yapması gereken grup başkanı ile başkanvekillerine de Adalet ve Kalkınma Partisi grubunun sorunlarını Erdoğan’a yeterince iletmediklerinden şikayet ediyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilleri kulislerde görüşmemiz sırasında Süleyman Soylu’nun kendini AKP’nin üstünde gördüğünü vurgulayarak; bu durumun, tabanda ve teşkilatlarda rahatsızlık yarattığını belirttiler.

Soylunun sıkıştığı anda Bahçeli’ye sığınması da Bahçeli’nin de sürekli Soylu’ya sahip çıkması da Adalet ve Kalkınma Partisi meclis grubunda pek hoş karşılanmıyor.

“Kol kırılır yen içinde kalır” sözüyle Soylu’nun görevden alınması için hareket edilmediğini belirten AKP’li vekiller “bu rahatsızlık yakında gün yüzüne çıkar” diyorlar.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem